Kızılay Mahalle Muhtarı Muhammet Bahçeci’nin cansız bedenine ulaşıldı

Kızılay Mahalle Muhtarı Muhammet Bahçeci’nin cansız bedenine ulaşıldı

Elazığ’da 5 ay önce kaybolan Kızılay Mahalle Muhtarı Muhammet Bahçeci’nin cansız bedenine ulaşıldı.

Elazığ’da yaklaşık 5 ay önce Kızılay Mahalle Muhtarı Muhammet Bahçeci kaybolmuş ve arama çalışmaları başlatılmıştı. Muhtar Muhammet Bahçeci’nin kardeşi Yaşar Bahçeci daha önce açıklamalarda bulunmuş ve kardeşinin cansız bedenine dahi razı olduklarını söylemişti.
Kaybolan muhtar Bahçeci’nin cansız bedenine polis ekipleri ulaştı. Polis ekipleri olayla ilgili birden fazla kişiyi gözaltına aldı.

 ABİ BAHÇECİ ‘CENAZESİNE DAHİ KAVUŞMAYA RAZIYIZ’ DEMİŞTİ

Kaybolan muhtarın abisi Yaşar Bahçeci 10 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, “Arkadaşı kardeşimi köye bıraktıktan sonra bir daha kendisini köyden alamadığını söyledi. Kendisiyle birlikte emniyete gittik bu ayın 18’inde 5’nci aya giriyor ama henüz kendisinden bir haber alamadık. Açık ve aleni olarak şüphelendiğimiz bir durum yok fakat arkadaşının ifadesi doğrultusunda götürüp bıraktığı yerde belli bir daha bırakıldığı köyden çıkmadığı da belli. Bu ne derece doğru ya da ne derece kesin bilgi bilemiyorum fakat ortada bir iddia var kardeşimin kaybolduğu yer var ama 4 aydır ortada olmayan da bir kardeşim var. Kimseden bir şüphem yok fakat durumlar ve şartlar ortada. Umutsuzluk ve çaresizlik insanı zor şartlara itiyor. Kabullenemeyeceğin şeyi dahi kabullenmek zorunda kalıyorsun. 4 aydır haber alamıyoruz. 3 tane çocuğu var her gün yolunu gözlüyorlar gözü yaşlı bir annesi var daha artık kardeşini, çevresini ve eşini dostunu saymıyorum. Herkes merak ediyor 4 ay bitmek üzere bırak kendisini bulmayı bir haber dahi yok. Artık öyle bir duruma geldik ki yeter ki kavuşalım cenazesine dahi kavuşmaya razıyız. İl Emniyet Müdürlüğü asayiş şube ekipleri üstlerine düşen görevi fazlasıyla yapıyorlar. Zaman zaman bilgi de veriyorlar. Buradan Emniyet Genel Müdürlüğü, İl Müdürlüğü Valilik olsun şehrin yetkili isimlerine sesleniyorum biran önce kardeşim bulunur inşallah. Olumlu ya da olumsuz ben kardeşime sarılmak istiyorum. Bunun içinde Allah rızası için kardeşimi bulsunlar. Olay süresi içerisinde maalesef her olayda olduğu gibi bilgi kirlilikleri ortaya çıktı. Ben buradan herkesten rica ediyorum. Allah rızası için sadece bilgisi olan konuşsun bilgisi olmayan adam konuşmasın” ifadelerini kullanmıştı.

Muhtar Bahçeci’nin cansız bedeninin bulunmasının ardından polis ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Cansız bedeni bulunan muhtar Muhammet Bahçeci’nin nerede bulunduğu veya ölüm nedeni ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Yapılacak olan otopsinin ardından açıklama yapılması bekleniyor.