height="132" />  
KADIN ESNAFLARA KARANFİL DAĞITTI

KADIN ESNAFLARA KARANFİL DAĞITTI

ABONE OL
Nis 2, 2021 21:31
KADIN ESNAFLARA KARANFİL DAĞITTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın esnafları ve esnafların yanında çalışan kadınları ziyaret ederek karanfil hediye etti, aynı zamanda koronavirüs tedbirlerine uymalarını istedi.

Beraberinde çok sayıda Esnaf Odası başkanı ile birlikte kadın esnafları ve esnafların yanında çalışan kadınları işyerlerinde tek tek ziyaret eden Keskin,  Dünya Kadınlar Gününü tebrik etti ve karanfil hediye etti.

Keskin, caddede duran minibüste bulanan kadınlar ile taksiden inen kadınlara da karanfil hediye ederken, yine cadde de yürüyen ve alışveriş yapan kadınlara da karanfil hediye ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Ziyarette Oda başkanları da yine kadın esnaflara karanfil hediye ettiler.

Esnaf ve sanatkâr camiasının içinde kadın sayısının artmasını her zaman desteklediğini belirten Keskin, “Şehitlerimizin anne, eş ve kızları olmak üzere bütün kadınlarımızın, kadın ahilerimizin kadın esnaf ve sanatkarlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Dünyada ilk kadın teşkilatı olan ‘Anadolu Kadınlar Birliği’ Anadolu’da kurulmuştur. Kadının hayatın tüm alanlarında olmasını sağlayan millet; Türk milleti, esnaf ve sanatkarıdır. Bugünde aynı düşüncedeyiz. Kadınlar baş tacımızdır, annedir, eştir, kardeştir. İnancımız, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır” diyor. Herkes buna göre kadınlara saygı duymalı. Evimizin direği kadınlardır. Kadınlara kalkan el kırılsın, kadına el uzatanlar insanlıktan, adamlıktan nasip almamıştır.” dedi.

-“Kurallara sadece esnafın uyması yeterli değil, siyasetçilerin ve toplumun da uyması gerekiyor”

Keskin, esnaflardan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını, uymayanları da uyarmalarını isteyerek, “Devlet ne kural koymuşsa uyalım, aksi takdirde eski günlere, işyerlerimizin kapalı olduğu, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonlarına geri döneriz.” dedi.

Keskin şunları söyledi, “Sadece esnafın kurallara uyması yeterli değil, birey olarak herkes kurallara uymalı, önce ailemizi, sonra toplumu korumalıyız. Sadece esnafla bu işin biteceğini biz düşünmüyorum. Esnaf kurallara gerçekten uyuyor.  Ama başta siyasetçilerin ve bütün vatandaşların kurallara uyması gerekiyor. Aksi takdirde yasaklar yeniden başlar, virüs yeniden artar. Siyasetçiler ve vatandaş kurallara uymazsa bunun cezası esnafa kesilir. Herkes bir birini kontrol etmeli. Toplum olarak bu virüsü yenmek için birlikte hareket etmeliyiz. Yeniden yasaklar başlarsa 65 yaş üzeri, 20 yaş altı sokağa çıkamaz.”

 -“Adliyeye ve Emniyete teşekkür ediyorum”

Malatya’da son günlerde huzur bozanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonlar konusunda da konuşan Keskin, “Son günlerde şehrimizin huzurunu bozanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonları takdirle takip ediyoruz. Hem Malatya Adliyesinin kıymetli mensuplarına, hem de Emniyet Müdürümüz Ercan Dağdeviren nezdinde tüm emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyorum.  Özellikle Hayvan Pazarında, köylüye, garibana korku salanlara yönelik operasyon yerindedir. Bu konuda bizlere ulaşan teşekkürleri kamuoyu önünde bende Emniyetimize ve Adliyemize iletiyorum. Esnaf camiasının tarafı devlettir, devletinin kurumlarıdır. Esnaflarımız kendilerine sıkıntı yaşatanları korkmadan, çekinmeden devletimizin ilgili tüm birimlerine götürmelidir. Bizimde üzerimize bir şey düşerse gereğini yerine getiririz.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.