height="132" />
ELAZIĞ’da EZBERE VEDA HUTBESİ OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

ELAZIĞ’da EZBERE VEDA HUTBESİ OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

ABONE OL
Şub 26, 2021 01:38
ELAZIĞ’da EZBERE VEDA HUTBESİ OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ İl Müftülüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nce organize edilen “Ezbere Veda Hutbesi Okuma Yarışması”nın ortaokul ayağı  gerçekleştirildi.

Ortaokullarda yapılan elemeler sonrası il finaline kalan 10 öğrenci arasında yapılan yarışma Müftülük Sitesi Edibe Can Konferans Salonu’nda icra edildi.

İl Müftülüğü’nün ev sahipliği yaptığı yarışmaya; İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, İl Müftüsü Selami Aydın, Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya, okul müdürleri ve öğretmenleri ile birlikte yarışmacıların aileleri katıldı.

İzzetpaşa Camii Müezzin Kayyımı Cabir Karataş’ın Kur’an Tilaveti ile başlayan yarışmanın seçici kurulu Komisyon Başkanlığını İl Müftüsü Selami Aydın yaparken, Özer Cömert (İl Müftü Yardımcısı), Dr. Nizamettin Ergüven (Vaiz), Yusuf Kenan Ay (Öğretmen) ve Kenan İnce (Öğretmen) üye olarak görev yaptı.

Duygulu anların yaşandığı yarışma sonunda; Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip’ten Muhammet Taha Sarıçiçek 1’inci, Seyda Molla Bahri Ortaokulu’ndan Zeynep Hacıbekiroğlu 2’nci, Esra-Zafer-Eşref Yıldırım Ortaokulu öğrencisi Ecrin Günaydın ise 3’üncü oldu.

Dereceye giren öğrenciler İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

Müftü Aydın yarışma sonunda yaptığı açıklamada, Müftülüğün kapılarının yarışmaya katılan tüm öğrencilere devamlı açık olduğunu belirterek tüm imkânlarını bu yavrularımız için seferber edeceklerini söyledi.

MÜFTÜ AYDIN/ “Veda hutbesi İnsan Hakları Evrensel Beyannamesidir”

İl Müftüsü Selami Aydın yarışma öncesi yaptığı konuşmada; Veda hutbesinin bundan 15 asır evvel İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi niteliğinde olduğunu belirterek, bu gerçeği insanların idrakine sunmak sorumluluğunda bulunduklarını söyledi.

Yarışmanın; öğrencilerimizin Veda Hutbesini ezberleyerek ve etkili sunum tekniği ile okuyarak bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacağına inandığını belirten Müftü Aydın;

“Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Böyle bir yarışmaya katılmak çok büyük bir şereftir. Dereceye girmek amaç değil araçtır, Öğrencilerimizi, ailelerini ve öğretmenlerini şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

GÜRTÜK/ “Peygamberimizin Kur’an-ı Kerim’de bize emredilenleri özetlediğine şahit oluyoruz”

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Bugün burada öğrencilerimize yönelik olarak il müftülüğümüz ile birlikte veda hutbesini ezbere okuma yarışmasını düzenliyoruz. Validemiz Hazreti Ayşe’ye Peygamberimiz nasıl biriydi diye soruluyor. Hazreti Ayşe’nin söylediği söz çağlar üstüdür. “O yaşayan bir Kur’an’dır” Gerçekten de Veda Hutbesi’ne baktığımızda Peygamberimizin Kur’an-ı Kerim’de bize emredilenleri özetlediğine şahit oluyoruz. Sayın Müftü hocamıza birlikte bu güzel işi yaptığımız için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.