height="132" />  
COVİD-19’da 3.DALGA PANİĞİ

COVİD-19’da 3.DALGA PANİĞİ

ABONE OL
Şub 10, 2021 21:58
COVİD-19’da 3.DALGA PANİĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Dünyadaki bazı ülkelerde COVID-19 vakaları azalırken, bazı ülkelerde de önemli artışlar görülüyor.

Her ülkede salgın, farklı şehirleri farklı zaman aralıklarında etkiliyor. Dünyanın dört bir yanındaki ortalama teyit edilmiş vaka sayısı ele alındığında, dünyanın üçüncü bir dalgaya girdiği görünüyor. Johns Hopkins Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre; yeni koronavirüsten yaklaşık 1,3 milyon insan öldü ve yaklaşık 35 milyon kişi de iyileşti.

HANGİ ÜLKELERDE ÜÇÜNCÜ DALGA VAR?
ABD, Hindistan ve Brezilya vaka sayısı en yüksek olan ülkeler olarak gösterildi ve araştırmalara göre; ABD üçüncü dalgasına girerken, Hindistan ve Brezilya hala tek bir büyük dalgada seyir ediyor. Fransa’nın 24 Ocak’ta kıtanın ilk vakasını bildirdiği Avrupa’da ise, enfeksiyon artışı görülmeye devam ediyor ve birkaç ülke ikinci ve üçüncü dalgalarını yaşıyor.
Çin’deki vakalar, ülkenin Ocak ayından bu yana en düşük sayıda yeni koronavirüs hastasını bildirmesiyle azaldı. Ortadoğu’da 19 Şubat’ta koronavirüsün varlığını teyit eden ilk ülke olan İran, bölgedeki en kötü darbeyi almaya devam ediyor ve ikinci bir dalga daha yaşıyor.

EN ÇOK BU ÜLKELERDE ÖLÜM YAŞANDI
Verilere göre; bugüne kadar en çok Latin Amerika’da koronavirüs sebebiyle ölüm yaşanırken, en yüksek ölüm yaşanan ülke sıralamasında Latin Amerika’yı Avrupa ve ABD izledi. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.