height="132" />
TOBB DİJİTALLEŞME FUARI 26 OCAK’TA BAŞLIYOR

TOBB DİJİTALLEŞME FUARI 26 OCAK’TA BAŞLIYOR

ABONE OL
Oca 21, 2021 10:34
TOBB DİJİTALLEŞME FUARI 26 OCAK’TA BAŞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), pandemi süreci ile birlikte daha da önem kazanan dijitalleşmeyi ve bu alandaki gelişmeleri KOBİ’lere aktarabilmek için 26-27 Ocak 2021 tarihlerinde Dijitalleşme Sanal Fuarı düzenleyecek.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu girişimcilerin dijitalleşen yeni dünyaya uyum sağlamalarını kolaylaştırmak istediklerini söyledi. Katılımın ücretsiz olacağı sanal fuarda, stant sahipleri ile yazılı, sesli ve görüntülü olarak iletişime geçilebilecek.

Hisarcıklıoğlu’ndan KOBİ’lere ‘dijital teknolojileri kullanın’ çağrısı…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 26-27 Ocak 2021 tarihlerinde internet ortamında gerçekleştirilecek olan sanal fuar ile dijitalleşen yeni dünyaya uyum sağlanması hedefleniyor. Fuar kapsamında yazılım, telekomünikasyon ve e-ticaret sektöründen 100’e yakın şirket stant açacak. Hedef; KOBİ’lerin ihtiyaç duyabilecekleri bilgiye erişmeleri, gerekli araçları tanımaları ve potansiyel işbirliklerini geliştirmeleri.

Dijitalleşme Sanal Fuarı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ”Pandemi ile birlikte şirketler için yeni bir dönem başladı. Ticaretin devamı etmesi için dijitalleşme bir zorunluluk haline geldi. Şirketlerimiz de bu dönemde hızla teknolojik dönüşüme ayak uydurmaya başladı. Bu dönüşümü gerçekleştiren her sektörden ve ölçekten şirketler yeni müşterilere ulaşırken verimliliklerini de arttırdı. TOBB olarak özel sektörünün yeni ekonomiye daha hızlı uyum sağlaması için çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Şimdi de TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı’nda teknoloji şirketlerimizle KOBİ’lerimizi bir araya getiriyoruz. Tüm üyelerimizi bu etkinliğe davet ediyorum” dedi.

Arslan: KOBİ’lerimiz için çok önemli bir fırsattır…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TOBB sanal fuarının İlimiz KOBİ’leri için de çok önemli bir fırsat olduğunu söyleyerek tüm Oda üyelerinin sanal fuarı takip etmesini önerdi. Başkan Arslan, Elazığ TSO tarafından 2020 yılında devreye alınan www.elazigburada.com.tr e-Ticaret portalı ile birlikte dijital platformda da Elazığ üretiminin Türkiye ve dünya pazarına açılma sürecinin başlatıldığını ifade ederek, sanal ortamda hedeflenen başarıya ulaşmak için bu etkinliklerin önemine değindi.

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “TOBB Sanal Fuarında ziyaretçiler tüm stantları gezebilecek, firma yetkilileri ile yazılı, sesli ve görüntülü olarak iletişime geçebilecekler. İki gün sürecek etkinlik esnasında gerçekleşecek B2B toplantıları ile KOBİ’lere dijitalleşme araçları daha yakından tanıma fırsatı da sunulacak. Ayrıca; Ekonomide Dijital Dönüşüm, Yeni Normal: Dijitalleşme Paneli, Yazılım Sektörünün Uluslararası Rekabette Konumlanması, Dijitalleşmenin Anahtarı: 5G ve Nesnelerin İnterneti başlıklı webinarlar olacak. Ziyaretçilerle “yazılım”, “e-ticaret” ve “telekomünikasyon” sektörlerinde dijitalleşme ve bu sektörlere yönelik dijital dönüşüm örnekleri paylaşılacak. Etkinliğe katılım ücretsiz olacaktır” dedi.

Etkinliğe https://sanalfuar.tobb.org.tr/ adresinden ulaşılabilecek olup, konuyla ilgili tüm detaylar tobb.org.tr/sanalfuar adresinde yer almaktadır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.