height="132" />
JÜLİDE ATEŞ İLE 40 PROGRAMI YAYININI DURDURMA KARARI ALDI

JÜLİDE ATEŞ İLE 40 PROGRAMI YAYININI DURDURMA KARARI ALDI

ABONE OL
Oca 15, 2021 17:51
JÜLİDE ATEŞ İLE 40 PROGRAMI YAYININI DURDURMA KARARI ALDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Jülide Ateş ile 40 programı , Haber Global kanalıyla  Aralık ayında  ilkesel  ve vizyon anlayışı olarak aynı paydada buluşamadığı için karşılıklı olarak uzlaşma yoluyla 40. Bölümün yayınından sonra sözleşmesini devam ettirmeme kararı aldı.

Yapılan açıklamada; “40, yayınlandığı her mecrada gündem olmuş ve çok ses getirmiş, uluslararası  mecralarda yerini bulan “özgün hard talk” olma özelliğine sahip ilk Türk formatı. 19 milyon nüfusa sahip olan Romanyada da gündemi sarsan bir program. Yayınlandığı saatte  1 buçuk milyon kişi tarafından seyrediliyor. Yakın zamanda İngiltere, Almanya ve Lübnanda da yayın hayatına başlayacak.

 Ayrıca 40, Türkiyede de çok ilgi gören ve konuşulan bir program olma özelliğine sahip. İlgi gören her program gibi 40’ın benzeri olduğunu düşünen taklitleri de maalesef yayın hayatımızdalar. Üstelik daha daha yenileri de türeyecek, öyle gözüküyor.

 Elimiz, gözümüz, beynimiz hep ve sadece işimizde… O yüzden taklitler sadece taklittir.

 40a Haber Global ekranlarında 40. Bölümle veda ettik.

 40. bölümümüzde Türkiyenin değerlerinden Demet Akbağ’ı ağırladık. Duyuruları yapılmasına rağmen, 40. bölümümüzü yayın günü olan 7 Ocak Perşembe akşamı Amerikadaki kongre baskını kaynaklı, kanalın yayın akışının değişmesi nedeniyle yayınlayamadık.

 Dolayısıyla planladığımız gibi 40’ın Gaine transfer olduğunu 8 Ocak Cuma sabahı açıklayamadık. Etik yayıncılık anlayışımız, konuğumuza ve izleyicimize verdiğimiz değer ve saygı nedeniyle…

 14 Ocak Perşembe akşamı yayınlanan Demet Akbağ’lı 40. Bölümümüzün ardından bugün kamuoyu ile 40’ın artık Gainde olduğunu paylaşabiliyoruz.

 40, Jülide Ateş’in olgun, tarafsız sunumuyla yayın hayatına devam edecek. İlkeli, özgür, yenilikçi, namuslu ve vizyoner olarak. Takdir seyircinin ve basın emektarlarının. 

 Yapacak çok işimiz,  sorulacak çok sorumuz var. Yakında görüşmek üzere” ifadeleri kullanıldı…

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.