Bu kapsamda merkeze bağlı Sarıçubuk köyünde Mehmet Emin KAPTAN’ a ait 3 dekarlık alanda, 5 çeşit yem bezelyesi (Kirazlı, Özkaynak, Taşkent, Arda ve GAP Pembesi) ile 1 çeşit mürdümük ( GAP Mavisi) ekimi yapıldı.
Fenolojik gözlemler ile Elazığ iline uygunluğu Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli tarafından takip edilecek demonstrasyon amaçlı ekim çalışmasına; Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Kadir ATEŞ, teknik personel ve arazi sahibi katıldı.
Söz konusu çalışma sonunda, Elazığ’da baklagil yem bitkisi tarımı yapacak çiftçilere, hastalık ve zararlılara dayanıklı, verim potansiyeli yüksek çeşitler belirlenerek, tavsiye edilecek.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.