Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında gerekli tedbirleri alarak sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmamaları için şehir genelinde her mahalleye yerleştirilen beslenme noktalarına su ve mama bırakıyor.
Yeşil alan ve parklar başta olmak üzere kedi ve köpeklerin yoğunlaştığı alanlara mama ve su bırakan ekipler, bu süreçte sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmasının önüne geçiyorlar.
Ekipler ayrıca yaralı ve hasta hayvanları da Hayvan Hastanesi ve Bakımevi’ne götürerek tedavilerini yapıyorlar.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
12 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
28 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.