height="132" />  
ELAZIĞ ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNAL BİNASI İNŞASI BAŞLADI

ELAZIĞ ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNAL BİNASI İNŞASI BAŞLADI

ABONE OL
Oca 6, 2021 18:28
ELAZIĞ ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNAL BİNASI İNŞASI BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan ve şehrin yıllardır ihtiyaç duyduğu Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali inşa çalışmaları başladı.

Mevcut haliyle hem kent vizyonuna yakışmayan, hem de ihtiyaca cevap vermeyen Şehirlerarası Otobüs Terminali, Elazığ Belediyesi tarafından Güney Çevre Yolu Venk Kavşağı 500 metre ilerisinde yeniden inşa ediliyor.

ELAZIĞ’IN GELECEK VİZYONUNA YAKIŞIR BİR ÇALIŞMA OLACAK

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve Elazığlıların yıllardır beklediği Şehirlerarası Otobüs Terminali binası, 8.226 metrekare kapalı, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak. Zemin dolgu ve sıkıştırma çalışmalarına başlanan yeni şehirler arası otobüs terminali modern ve konforlu yapısıyla şehrin gelecek vizyonuna değer katacak.

BİNA BÜNYESİNDE NELER VAR?

Teknolojik donanımı ve sosyal donatı alanları açısından zenginleştirilen şehrin dışarıya açılan kapısı yeni terminal binası bünyesinde, 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe, mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve 49 adet peron yer alacak.

Şehrin sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını gidermek adına yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ‘Yaşadığımız deprem süreci ve tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecine rağmen Elazığ Belediyesi olarak şehrimize vizyon ve değer kazandıracak projelerimize ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. Göreve geldiğimiz ilk günden beri ekibimizle birlikte gayretle çalışıyoruz. Bu doğrultuda Balakgazi Parkı ve Harput Cam Seyir Terası, Kent-Köy yaşam alanı, Ulukent Mahallesi Kanal Yanı Çevre Düzenlemesi ve Park Yapımı, Gümüşkavak Mahallesi Ek Hizmet Binası, bulvarlar, park ve yeşil alanları vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Mini Terminal binası inşa çalışmaları da hızla devam etmektedir.

‘TERMİNAL BİNAMIZ, YENİ VE ÇAĞDAŞ TEKNOLOJİ İLE İNŞA EDİLİYOR’

Uzun yıllardır şehrimizin en önemli sorunları arasında yer alan ve mevcut haliyle artık ihtiyaca cevap veremeyen şehirlerarası otobüs terminalimizi yeniden inşa ediyoruz. 22 aylık bir süre içerisinde inşa çalışmalarını bitirip vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedeflediğimiz yeni terminal binamız, yüzbinlerce yolcuya hizmet verecek, modern ve konforlu yapısıyla şehrin gelecek vizyonuna değer kazandıracak’ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.