height="132" />  
BAKANLIKTAN İSTİSMAR AÇIKLAMASI

BAKANLIKTAN İSTİSMAR AÇIKLAMASI

ABONE OL
Oca 6, 2021 12:09
BAKANLIKTAN İSTİSMAR AÇIKLAMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medyada, Malatya’da yaşayan 16 yaşında bir çocuğun istismar edildiğine ilişkin yapılan paylaşımlar üzerine yaptığı açıklamada, istismar edilen çocuğun 25 Aralık 2020 tarihinden beri devlet koruması altında olduğunu ve soruşturma başlatıldığını söyledi.

 

Malatya’da yaşayan 16 yaşında bir çocuğun istismar edildiğine ilişkin yapılan sosyal medya paylaşımları üzerine konu ile ilgili açıklama yapan bakanlık, çocuğun geçtiğimiz haftadan beri devlet korumasında olduğunu ve gerekli desteği aldığını duyurdu.

Bakanlık konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, 25 Aralık 2020 tarihinde aldığı ihbar üzerine kızımızın yaşadığı ikamet adresine giderek sosyal inceleme yapmıştır. Çocuğumuz ivedi olarak devlet koruması altına alınmıştır. Yine aynı gün, konuyla ilgili kolluk ve adli merciler soruşturmasına başlamıştır. Çocuğumuz kuruluş bakımında ihtiyaç duyduğu psikososyal desteği almaya devam etmektedir. Adli süreç Bakanlığımız tarafından takip edilecektir.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.