Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, SMA hastaları için başlatılan kampanya ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. SMA hastaları için başlatılan kampanyaya karşı daha önce de açıklamada bulunan ve kampanyayı eleştirerek, devletin hastalar için gerekli her adımı attığını belirten Koca, kampanyayı “kirli” olarak adlandırmıştı.
“KAMPANYANIN KİRLİ YÖNÜ…”
Bugün yaptığı açıklamada kampanyayı neden “kirli” olarak adlandırdığını açıklayan Bakan Koca, şu ifadelere yer verdi:
“SMA kampanyasının ‘kirli’ yönü bazı küresel şirketlerin insanımızın iyi niyetini suistimal etmesidir. Samimi duygularla hareket edenlerin tüm çabaları masumdur. SMA Bilim Kurulumuzun uygun gördüğü her tedavi, uygun görülen her hastaya uygulanmaktadır. Konu mali değil, insanidir.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)
GÜNDEM
6 gün önceELAZIĞ
12 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
28 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.