height="132" />  
KARAKUŞ: BU ŞEHRİN KADERİNE HALK VE SEÇİLMİŞLER KARAR VERMELİ

KARAKUŞ: BU ŞEHRİN KADERİNE HALK VE SEÇİLMİŞLER KARAR VERMELİ

ABONE OL
Oca 1, 2021 12:48
KARAKUŞ: BU ŞEHRİN KADERİNE HALK VE SEÇİLMİŞLER KARAR VERMELİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Yeniden Rerah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş’tan Tarım İl Müdürlüğü’nün Elazığ Veteriner Kontrol Enstitüsü yerine taşınmak istenmesi iddialarıyla ilgili sert açıklama geldi.

Başkan Av. Erhun Karakuş kurumların yerine yapılması ihanetten başka bir şey değildir diyerek: “Elazığ Belediyesinin 2015 yılında Zübeyde Hanım caddesi üzerinde bulunan resmi kurumların şehir dışına taşınması projesi kapsamında o dönemin Valisi Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Karayolları, DSİ ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı bir toplantıda gündeme gelmişti ve yıllardır Elazığ’ın gündeminde olan Bölge Müdürlükleri bu tarihten itibaren şehir dışına taşınması konusunda kurumlardan herhangi bir olumlu adım atılması bir yana, Orman Bölge Müdürlüğü’nün direnmesi  ve DSİ Bölge Müdürlüğü’ nün ise alelacele kurum binasını ve lojmanlarını yaparak yerini garantiye alması son olarak da Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğünün, Elazığ Veteriner Kontrol Enstitüsü yerine taşınmak istenmesi tam bir akıl tutulmasına neden olmuştur. Dönemin belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın DSi ye Meryem dağı eteğinde yer vermesine rağmen, ilgili kurumun sanki vatandaş ile iç içe olması gerekiyormuş, günde binlerce vatandaşın işinin olduğu bir kurummuş gibi Meryem dağı eteğinin uzak bulunarak kabul edilmemesi zamanında Elazığ’a vurulmuş bir darbedir. Dün DSİ, bugün Diş Hastanesi, yarın Tarım İl Müdürlüğü, diğer gün Orman Bölge Müdürlüğü. Dolayısıyla anılan kurumların yerlerine yapılması memelekete ihanetten başka bir şey değildir” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, yeni projelerin şehre nefes aldıracak projeler olması gerektiğini belirterek: “24 Ocak’ta ilimizde meydana gelen depremde hasar gören yapılardan biri olan Oman bölge müdürlüğü binası için yıkım kararı verilirken bölge müdürlüğü binasının tekrar yerinde yapılmak istenmesi demek ilin 50 yıllık gelişiminin engellenmesi demektir. Oysa Valilik Binasından sonraki Karayolları ve Orman Bölge Müdürlükleri yıkılarak şehir stadyumuna kadar bir koridor olusturularak yeşil alan haline getirip sosyal, kültürel,spor, gezi vb. etkinliklerin yapılabileceği vatandaşlarımızın hizmetine sunularak şehire nefes aldıracak bir projeye dönüştürülmesi gerekmektedir buraların rantiye ye kurban edilmeden ve herhangi bir betonlaşmaya veya millet bahçesine benzer fiyasko  projelere dönüştürülmesine asla müsade edilmemelidir” dedi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.