height="132" />  
EVDE TAHLİL ve ANALİZLER NASIL YAPILIR?

EVDE TAHLİL ve ANALİZLER NASIL YAPILIR?

ABONE OL
Ara 25, 2020 10:07
EVDE TAHLİL ve ANALİZLER NASIL YAPILIR?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Yeni dünya düzeninde bir çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da kolaylıklar yaşanıyor.

Son dönemlerde çokca tercih edilen ‘Evde Tahlil’ ile ilgili bilgi veren Barbaros Health Grup Genel Müdürü Dr. Hakan Yavuz, “Kişilerin hastaneye gelmeden tahlillerini yaptırabilmesi adına kurulmuş bu sistemde ‘saç telinden analiz’ ile bir çok test sağlıklı bir şekilde yapılabiliyor. Her yaş grubundan kişinin kendi yapabileceği oldukça basit bir işlem. Gerekli analiz kitini kargo ile evinize yolluyoruz, bir tutam saç ile birlikte bizlere geri kargoluyorsunuz. Evde tahlil dönemi ile bağışıklık sistemini de güçlendirerek, hastalıklara karşı tedbir ve önlemler de alınmış oluyor” dedi.

SAÇTA AĞIR METAL VE MİNERAL ANALİZİ

Evde tükürük testi ile saçta ağır metal ve mineral analizi de yapıldığını ve bu işlemin günümüzde bir çok soruya cevap verebileceğini anlatan Dr. Yavuz, “Saçta ağır metal ve mineral analizi, vücudun genel mineral dengesi ile vücuttaki ağır metallerin ölçüldüğü basit bir uygulamadır. Hava, kozmetik ürünler, sofra takımları,  içme suyu veya yiyecek tüketimi yoluyla toksik metallere maruz kalmak; vücudun mikrop ve virüslere karşı korunma mekanizması olan bağışıklık sistemini olumsuz etkilediğinden, ateroskleroz, otoimmün hastalıklar, kronik inflamatuar bağırsak hastalıkları, depresif belirtiler, diyabet, kanser ve nörodejenerasyon gibi kronik inflamatuar hastalık risklerini arttır. Her bir metalin toksik etkileri ciddi klinik öneme sahiptir. Eğer çok sık hastalanıyorsanız, aldığınız vitamin ve minerallerin bir faydasını görmüyorsanız, halsizlik ve yorgunluk hissediyorsanız, saç dökülmesi, depresyon hali varsa ve cinsel hayatta sıkıntı yaşanıyorsa hastane ve laboratuvarlara gitmeden evde alacağınız numune ile vücuttaki ağır metal ve mineral analizi yaptırmalısınız. “diye konuştu.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin

Dr. Yavuz şöyle devam etti, “Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek ve hastalıklara karşı kendimizi korumak aynı zamanda alınan mineral ve vitaminlerden fayda sağlamak için hastaneye gitmeden verilen bir tutam saçla mineral ve ağır metal analizi mutlaka önerilmektedir”

Hastalık ve risk faktörlerini yaratan metaller

Ateroskleroz(Damar sertliği) / Arsenik, Kurşun, Kadmiyum, Civa

Otoimmün ve Viral Hastalıklar / Kurşun, Kadmiyum, Altın, Platini Gümüş

Depresyon / Arsenik, Kurşun,  Manganez, Civa, Kalay

Kanser / Aluminyum, Arsenik, Kadmiyum, Nikel

Nörolojik Hastalıklar(Alzheimer) / Aluminyum, Kobalt

Osteoporoz (Kemik Erimesi) / Kurşun, Kadmiyum, Krom

(BSHA Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.