height="132" />  
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NDEN 7 ÖĞRETİM ÜYESİNE TEŞEKKÜR BELGESİ

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NDEN 7 ÖĞRETİM ÜYESİNE TEŞEKKÜR BELGESİ

ABONE OL
Ara 22, 2020 17:33
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ’NDEN 7 ÖĞRETİM ÜYESİNE TEŞEKKÜR BELGESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Stanford Üniversitesi’nden John IOANNİDİS ve arkadaşları tarafından “Plos Biology” dergisinden yayımlanan dünyanın en etkili bilim insanları listesinde, Fırat Üniversitesi’nden 30 öğretim üyesi, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer almıştı. Mühendislik Fakültesi Dekanlığı tarafından Mühendislik Fakültesi’nden listeye giren 7 öğretim üyesine Dekanlık tarafından düzenlenen bir programla teşekkür belgesi verildi.

Mavi Salonda Pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenen programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru AKPINAR ile dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer alan öğretim üyeleri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Üniversitenin başarısı için akademik ve idari personelin özverili çalıştığını belirterek, her çalışanın Üniversitemizi onurla ve gururla temsil etmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Akademik başarılar kazanmanın fedakârlık gerektirdiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ, Fırat Üniversitesi’nden 30 öğretim üyesinin, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer almasının gurur verici olduğunu belirtti.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru AKPINAR ise, Stanford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonucunda Türkiye’den birçok akademisyenin dünya sıralamasına girdiğini hatırlatarak, Fırat Üniversitesi’nden listeye giren 30 öğretim üyesinden 7’sinin Mühendislik Fakültesi’nden sıralamaya girdiğini ve bu başarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mühendislik Fakültesi’nden listeye giren 7 öğretim üyesine Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ile Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru AKPINAR tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.