height="132" />
MAL ALIM-SATIMLARINDA  KOLAY FİNANSMAN İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MAL ALIM-SATIMLARINDA KOLAY FİNANSMAN İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

ABONE OL
Ara 18, 2020 18:53
MAL ALIM-SATIMLARINDA  KOLAY FİNANSMAN İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan ve Ziraat Bankası Yetkilileri de protokol imzaladı.

Güvenli Ticaret ve Kolay Finansman İmkanı

Başkan Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada,”Ziraat Bankası Bölge Müdürü ve bölgemizde faaliyet gösteren Ziraat Bankası’nın çok değerli şube müdürleri ile bir protokol imzaladık. Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan hareket kabiliyetini ciddi biçimde arttıracak olan çok değerli bir ürün Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansman ürünü. Özellikle üretici firmaların bayileri ile olan ödeme seçeneklerinde birçok kolaylık sağlayacak, üreticiyi ve aynı zamanda satıcıyı da garanti altına alacak gerçekten çok değerli bir ürün. Bunun çeşitli uygulamaları geçmişte DBS dediğimiz yöntemle vardı ama bu Bankkartta gerçekten çok daha gelişmiş bir ürün şu anda Ziraat Bankası tarafından İş dünyasının istifadesine sunuldu.

İşleyiş anlamında üretici sattığı malın herhangi bir şekli ile nasıl tahsil edileceği noktasında hiçbir riski kalmadan gönül rahatlığı ile ürünü satabilecek ve istediği vadede hem ürününü satabilecek hem tahsilatını yapabilecek. Bu arada hiçbir şekliyle paranın tahsilatı noktasında endişesi olmayacak paranın garantisi Ziraat Bankası olacak. Firmalarımız ellerinde bulunan kredi kartları limitlerini ihtiyaçlarına göre hemen şubeleri ile görüşüp bu limitlerini artırabilir aynı şekilde, gerek toptancı bayileri kendi alt bayileriyle gerek üreticiler yine satıcı bayileri ile bu protokollerin altında en yakın Ziraat Bankası’na müracaat ederek hızlı bir şekilde bu enstrümandan faydalanabilirler. Ben başta Türkiye odalar Birliği Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Bey’e ve Ziraat Bankası, aynı zamanda Bankalar Birliği Genel Başkanı Hüseyin Aydın Bey’e iş dünyasına destek oldukları için teşekkür ediyorum. Sayın Bölge Müdürümüz ve değerli şube Müdürlerimiz gerçekten Elazığ’da çok başarılı işlere imza atıyorlar. Bu süreçte bizlerin yanında oldukları için teşekkür ediyorum, kolaylıklar dilerim.” Dedi.

Belirli Bir Maliyeti Daha Düşük Maliyette Taksit Yapabilme İmkanı Getiriyoruz.

Ziraat Bankası Bölge Müdürü İlker Ayhan ise; Covid-19’un dünya genelinde ve Ülkemizde de etkilerini çok ağır bir şekilde hissediyoruz. Bu etkileri azaltabilmek için bugüne kadar Ziraat Bankası, “bir bankadan daha fazlası” sloganıyla elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştı. Makine alımı için İvme Kredilerimiz, işe alımlar için İSTOD kredilerimiz, temel ihtiyaç kredilerimiz gibi birçok enstrüman ürünümüzü piyasanın hizmetine sunduk. Bu sefer Ziraat Bankası mal alış ve satışları arasındaki güvenli ticaretin teminini sağlamak için Bankkart Başak Tedarik Zinciri ürünümüzü TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu Bey ve Sayın Genel müdürümüz Hüseyin Aydın Bey ile protokol altına alındı. Bizlerde burada özet olarak Elazığ Ticaret Odası ile birlikte güvenli e-ticaret sistemi ile güvenli Ticaret protokolüne imza altına aldık. Sistem, satıcılarımızın kart üzerinden, üye işyeri üzerinden alt bayiler nerede 18 aya kadar taksit yapabilme, belli bir maliyeti daha düşük maliyette taksit yapabilme imkanı getiriyoruz. Satıcılarımız açısından ertesi gün finansmana ulaşabilme imkanı getiriyoruz. Alıcılar açısından ise tıpkı çek ve senet işlemlerinde olduğu gibi tek seferde ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldırıp bunu taksitlere bölebiliyoruz. Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.