Başkan Avcıl ‘’Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği ve yapı sektörü olarak talebimiz, daha dengeli bir piyasanın oluşturulması ve sağlam bir mekanizmanın kurulmasıdır. Dövizin artışıyla oluşan zamlar, kur tekrar gerilediğinde maalesef geri gelmemektedir. Böyle olunca, yapı maliyetlerindeki artış önlenemez boyutlara gelmektedir aynı zamanda İnşaat faaliyetlerin sürdürülebilirliği kapsamında özellikle demir, MDF, PVC, çimento, demir mamulleri, başta olmak üzere malzeme fiyatlarına gelen zamlar ve özellikle ürün tedarik noktasında meslektaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar çok önemli boyutlara ulaşmıştır ifadelerinde bulundu.
SESİMİZE KULAK VERİN..
Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl “Son dönemlerde inşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizden malzemelerdeki aşırı fiyat artışları ve çimento, beton, demir gibi ürünlerin tedarikinde de sıkıntılar yaşandığına dair geri dönüşler almaktayız. inşaat sektörünün son dönemlerde malzeme tedariki ve fiyat artışlarıyla ilgili yaşadığı sorunları bu durumun ne yazık ki tüm ekonomiyi etkileyecek olumsuz sonuçları olmakta. Dolayısıyla yetkilerin sesimize kulak verip bir an önce sorunlarımıza çözüm olmasını talep etmekteyiz dedi.
GÜNDEM
6 gün önceELAZIĞ
12 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
28 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.