height="132" />
DSİ’NİN ELAZIĞ YATIRIMLARI  DEĞERLENDİRİLDİ

DSİ’NİN ELAZIĞ YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

ABONE OL
Ara 8, 2020 13:54
DSİ’NİN ELAZIĞ YATIRIMLARI  DEĞERLENDİRİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi TUNÇ’un başkanlığında, DSİ Genel Müdürü Kaya YILDIZ, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR’ın katılımıyla DSİ Genel Müdürlüğü  toplantı salonunda Elazığ İli Yatırımları Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR’ın, Elazığ’a ait yapılmış, 2020 yılında yapılan ve 2021 yılı ve sonrasında yapılması planlanan ve önem arz eden projelerle ilgili sunumu çerçevesinde konular değerlendirildi.

Söz konusu değerlendirme toplantısında Uluova Sulamasının cazibeli basınçlı borulu sulama sistemi ile sulanmasına ait alternatif projelerin durumu, yeni teklif edilecek Arıcak Deştek, Mikrohavza sulamaları, yapımı devam eden Odabaşı, Tatar, Sarıcan, Bazlama sulamaları, yeni teklif edilecek Elmapınarı, Hacısan, Baskil Şehit Fethi Sekin (Şefkat), Merkez Gökçe vd. gölet ve sulamaları, Elazığ Merkez Şorşor Deresi, Arıcak La, Erimli, Gemtepe vd. taşkın korumalar ile 2021 yılında yapımı devam edecek Elazığ, Palu, Kovancılar ile Merkez Beldelerin içme suyu inşaatlarının durumları, Hatunköy ve Köklüce Barajı ve Sulamalarının Projelerinin yapımı, Arazi toplulaştırma projeleri, yer altı besleme ve yeraltı barajları görüşüldü. İzlenecek yol haritası belirlendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.