height="132" />
ÖĞRETMENLER HAFTANIN BİR GÜNÜ DE OKULA GİTMESİN

ÖĞRETMENLER HAFTANIN BİR GÜNÜ DE OKULA GİTMESİN

ABONE OL
Ara 7, 2020 18:32
ÖĞRETMENLER HAFTANIN BİR GÜNÜ DE OKULA GİTMESİN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Eğitim Sen tarafından yapılan açıklamada, online eğitim döneminde öğretmenlerin haftanın bir günü okula gitmesi gerektiği kararı alındığı belirtilerek, “Bu uygulamaya bir son verilmelidir” denildi.

Sendikadan yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere  koronavirüs salgınının artış göstermesi nedeniyle ülke genelinde tüm kademelerde yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçilmiştir. Uzaktan eğitim faaliyetlerinin yürütülmesine ilişkin açıklamalara yer verilen Milli Eğitim Bakanlığı yazısında öğretmenlerin haftada bir gün okula gitmeleri istenmiştir. Uzaktan eğitime geçilen 23 Kasım tarihinden itibaren de okul yönetimlerinin yaptığı planlamaya göre öğretmenlerimiz haftada bir gün okullarına gitmektedir. 30 Kasım tarihinde yapılan kabine toplantısı sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, koronavirüs vaka sayılarının giderek yükseldiğini, salgının önüne geçebilmek adına alınması gereken en önemli tedbirin insan hareketliliğini azaltmak olduğunu ifade etmiş ve hafta içi ve hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir. Hatta açıklamanın devamında aile ziyaretlerinin bile bu süreçte mümkün mertebe ertelenmesi gerektiğini belirtmiştir.

Bütün bu açıklamalar gösteriyor ki, toplum sağlığı için tehlike en üst düzeydedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği tedbirlere uyum sağlamak adına insan hareketliliğini en aza indirmek için öğretmenlerin haftada bir gün okula gitmesi uygulamasına yüz yüze eğitime tekrardan başlanacağı güne kadar son verilmesi daha uygun olacaktır. Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdiğimiz yazıda salgınla mücadelede toplumsal olarak başlatılan seferberliği katkı sağlayarak insan hareketliliğini en aza indirmek için yüz yüze eğitimin tekrardan başlayacağı güne kadar öğretmenlerin haftada bir gün okula gitmesi uygulamasının ertelenmesini talep ettik” ifadelerine yer verildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.