height="132" />  
ODA BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI

ODA BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI

ABONE OL
Ara 7, 2020 17:08
ODA BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasından Yapılan açıklamada; “Resmi Gazete’nin 17 Kasım 2020 Salı tarih ve 31307 nolu sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca Üyelerimizin 2020 yılı 1. Taksit tutarları ile Ödenmemiş olan 2019 – 2018 – 2017 – 2016 ve daha önceki yıllara ait Yıllık Aidat ve Munzam Aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma olanağı getirilmiştir.

Belirtilen döneme isabet eden tutarlara ait tahakkuk etmiş olan gecikme zamları tahsil edilmeyecektir.

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar Odamızın http://www.elazigtso.org.tr/public/fileupload/Aidat%20Yap%C4%B1land%C4%B1rmaEK.pdf adresinde yer alan dilekçe ile bizzat Odamıza gelerek ve/veya Üyelik Sisteminden online olarak yapılandırma müracaatlarını ve ilk taksit ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kanun kapsamındaki borçlar için yapılandırmaya başvuran Üyelerimizin borç taksitlerinin birincisini Kanunun yayımlandığı tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar (İlk Taksit Tarihi: 28 Şubat 2021), kalanını ise aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte (Son Taksit Tarihi : 31 Temmuz 2021) ödemesi gerekmektedir.

Azami altı taksite kadar yapılandırma yapılabilmektedir. Üye tarafından belirlenecek olan taksit adedi, ödenecek toplam borç tutarını değiştirmeyecektir.

Üyeler, toplam anapara borç tutarını yukarıda belirtilen taksit sürelerini geçmemek üzere kredi kartı ile de taksitlendirebileceklerdir.

Başvuru Odamızda matbu örneği olan dilekçe ile fiziksel olarak yapılabileceği gibi, https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya E-devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-Kimlik Doğrulama Hizmetleri-TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak yapılabilecektir.

Ayrıca, vergi mükellefiyeti sona erdiği hâlde Oda kayıtları devam eden üyelerin, vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihe kadar ödenmemiş olan aidat borçları da yine yapılandırma kapsamında değerlendirilecektir. Bu durumda olan Üyelerin, tanınan süre içerisinde vergi mükellefiyetlerinin sona erdiğini gösterir ilgili kurumdan alınmış yazı ile Odaya başvurmaları halinde, vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihten sonra tahakkuk etmiş aidat borçlarının asılları ile birlikte fer’i borçlarının tamamının tahsilinden vazgeçilecektir.

Bu fırsattan 31 Aralık tarihine kadar yararlanması hususunu önemle duyururuz” denildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.