height="132" />
METRUK BİNALARDAKİ YANGINLAR ELAZIĞ’ın KANAYAN BAŞKA BİR YARASI

METRUK BİNALARDAKİ YANGINLAR ELAZIĞ’ın KANAYAN BAŞKA BİR YARASI

ABONE OL
Ara 7, 2020 17:29
METRUK BİNALARDAKİ YANGINLAR ELAZIĞ’ın KANAYAN BAŞKA BİR YARASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elâzığ’da 6,8’lik deprem sonrası boşaltılan binalar, tinercilerin meskeni haline gelirken, metruk binalarda çıkan yangınlar vatandaşları rahatsız ediyor. Konu ile ilgili olarak Elazığ HÜDAPAR İl Başkanı Yasin Kavaklı’dan da bir açıklama geldi.

Kavaklı açıklamasında son günlerde basında yer alan metruk binalardaki yangınların şehrin kanayan başka bir yarasının göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Bu binalarla ilgili gerekli tedbirleri almanın yanında maneviyatımıza, geleceğimize ve gençlerimizin hayatına kast eden şebekelerin de göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizen Kavaklı şu konulara değindi:

“24 Ocak depremi ile doğal olarak ilimizin birçok alanında sorunlar meydana geldi ve kısmen de olsa bu sorunlar halen devam ediyor. Her problemi depremle ilişkilendirmek bizce çok doğru olmasa da bilinmelidir ki problemlerin kaynağı, depremin oluşturduğu tahribat ile deprem sonrası çözümler noktasındaki gecikmelerdir.

Son günlerde basında yer alan metruk binalardaki yangınlar, şehrin kanayan başka bir yarasının göstergesi. Depremden sonra yıkılmak üzere boşaltılan evler, uyuşturucu tacirlerinin mekanları haline gelmiş durumda. Metruk ve yıkılmayı bekleyen binalarda çıkan yangınların geneli, uyuşturucu müptelası kişilerin sebep olduğu yangınlardır.

Bu binalarla ilgili gerekli tedbirleri almanın yanında maneviyatımıza, geleceğimize ve gençlerimizin hayatına kast eden şebekeler de göz ardı edilmemelidir. Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmamalı, denetimler artırılmalıdır. Ayrıca uyuşturucu ile mücadele kapsamında işin uzmanları ile konu istişare edilerek, ebeveynlerin bilgilendirilmesi ve uyuşturucu maddelerinin verdiği zararlar hakkında duyarlılığın oluşturulması için çalışmaların başlatılması/hızlandırılması yararlı olacaktır.

Gençlik kollarımızın yapmış olduğu çalışmalarla edindiğimiz bilgilere göre; pandemi nedeniyle AMATEM’in hasta kabullerinin aylarca ertelendiği ifade edilmektedir. Uyuşturucudan kurtulma kararı alan gençlerin, gerekli tedaviyi almak için iki/üç ay gibi bir süre bekletildiği belirtilmektedir. Bu uygulama, uyuşturucudan kurtulmak isteyen gençlerin, tedavi olma kararlarından vazgeçmelerine sebep olduğu ifade edilmektedir.

Ruh ve Sinir Hastanesi, pandemi süreci de gözetilerek hasta kabullerine devam etmeli, hasta kabul edememe sebepleri ivedilikle araştırılmalı ve bu konudaki her türlü eksikleri giderilmelidir. Uyuşturucudan kurtulmak isteyen gençlere kapılarımız her zaman açık olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.