height="132" />
BİLGİNOĞLU ENGELLİ BİREYLERİ ZİYARET ETTİ

BİLGİNOĞLU ENGELLİ BİREYLERİ ZİYARET ETTİ

ABONE OL
Ara 4, 2020 12:57
BİLGİNOĞLU ENGELLİ BİREYLERİ ZİYARET ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Elazığ Omurilik Felçlileri İstihdam Derneği ile Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi’ni ziyaret etti.

Elazığ Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ömer Çöteli ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli bireylerin sorunlarına ilişkin farkındalık oluşturması noktasında önemli olduğunu kaydetti. Yaşanan pandemi döneminde tedbirler noktasında azami dikkat gösterilmesinin önemine vurgu yapan Çöteli, “Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na ve ziyaretlerinden dolayı Elazığ Belediye Başkan Yardımcımız Nazif Bilginoğlu’na teşekkür ediyorum. Engelsiz bir Elazığ temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Bilginoğlu daha sonra Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesini ziyaret etti.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat ise, “Bu anlamlı günde Derneğimize hediye edilen tekerlekli sandalyeler için teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ediyorum, her zaman engellilerin yanında oldu. Şu anda Engelsiz Yaşam Merkezi’nin inşası sürüyor. İnşallah en kısa zamanda faaliyete geçer. Engelli bireyler olarak her zaman tüm engellerin üstesinden geleceğiz. İnanıyorum ki Belediyemiz, kurum ve kuruluşlarımız bizi yalnız bırakmayacaktır. Desteklerinden dolayı Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ise “Şehir dışında bulunan Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın selamlarını getirdim. Sadece bugün değil her gün engelli kardeşlerimizin yanındayız. Bugünün amacı toplumda farkındalık oluşturmak, toplumda bu bilinci oluşturmaktır. Bu konuya her gün dikkat etmemiz gerekir. Elazığ Belediyesi olarak Başkanımızın talimatları doğrultusunda engelli kardeşlerimizin en az engelle yaşamlarını sürdürmelerine olanak sağlamak için çalışıyoruz. Başkanımız vizyon projelerinden biri olan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin inşasını en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız. Bunun yanı sıra akülü araç ve tekerlekli sandalye desteklerimizle engelli kardeşlerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Başkanımızın talimatlarıyla her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Biginoğlu ziyaretlerinin son durağında ise 14 yaşındaki Mehmet Enes Yağız’ı evinde ziyaret ederek tekerlekli sandalye hediye etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.