height="132" />
YEDİSU SULAMASI SU KONTROL ELEMANLARI MALZEME ALIMI SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

YEDİSU SULAMASI SU KONTROL ELEMANLARI MALZEME ALIMI SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ABONE OL
Ara 2, 2020 11:14
YEDİSU SULAMASI SU KONTROL ELEMANLARI MALZEME ALIMI SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü  bünyesinde yapımı devam eden Bingöl Yedisu Regülatörü ve Sulaması İnşaatı kapsamında sulama şebekesi için ihtiyaç duyulan sulama borusu malzemelerinin teminine ait  işin sözleşmesi, DSİ 9. Bölge Müdür Vekili Ercan GERÇEK ile yüklenici Dikkaya Su Kontrol Sistemleri San. ve Tic. A. Ş. arasında imzalandı.

Bingöl Yedisu Regülatörü ve Sulaması kapsamında 8.730 dekar tarıma elverişli arazinin cazibeli borulu sulama şebekesi ile sulanması temin edilecek, iş kapsamında çeşitli çap ve cinslerde 407 adet vana, çeşitli çaplarda 99 adet vantuz, 83 adet montaj-demontaj parçası, 42 adet tarımsal sulama sayacı, 124 adet hidrant alımı yapılacak.

Söz konusu su kontrol elemanları alımları temin edilerek, yaklaşık 32.000.000 TL ‘ye mal olacak bu sulama şebekesi inşaatının 2021 yılında tamamlanarak hizmete alınması planlanıyor.

Yedisu İlçe Merkezi; Perisuyu Vadisi’nin en geniş yerinde kurulmuş olup, İlçeye bağlı köyler genellikle bu vadinin içinde yer alıyor. Ortalama yüksekliği ise 1500 metre. Yedisu Ovasındaki arazi verimli ve her çeşit tarıma da elverişli. Toprağı kumlu ve sulu. Bilhassa bu bölgede fasulye, mısır, elma, armut, ceviz ve hububat bol miktarda yetiştirilebilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.