height="132" />  
ELAZIĞ’DA İCATHANE ATÖLYESİ KURULDU

ELAZIĞ’DA İCATHANE ATÖLYESİ KURULDU

ABONE OL
Ara 8, 2020 15:34
ELAZIĞ’DA İCATHANE ATÖLYESİ KURULDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Birevim ve  TÜGVA iş birliği ile Elazığ’a İcathane atölyesi kuruldu.

Spor, eğitim ve kültürel faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Birevim ve TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) iş birliği ile Elazığ’a İcathane atölyesi TÜGVA İl Başkanlığı binasında kuruldu.

İcathane atölyesi ile birlikte ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz olarak, kodlama, robotik, endüstriyel tasarım, mobil uygulama geliştirme, bilgisayar programı yazma, 3 Boyutlu tasarım ve üretim, elektronik devre tasarlama ve robotik sistem tasarlama alanlarında eğitimler verilecek. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, bir sonraki yıl ulusal ve uluslararası robot yarışmalarına katılım hakkının yanında sertifika almaya da hak kazanacak.

 Elazığ Valisi Erkaya Yırık ile Birevim Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpay,BEKA Derneği İl Başkanı Emrah Çiftçi İcathane atölyesini yerinde inceledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. TÜGVA İl Başkanı Mustafa Şerifoğulları ve öğrenciler ziyarette hazır bulundu.

Ziyaret sonrası kısa bir konuşma yapan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, İcathane’nin Elazığ’a, gençlere ve çocuklara hayırlı olması temennisinde bulunurken teknolojinin yakından takip edilmesi için faydalı çalışmaların yapılacağına inandığını ifade etti. Vali Yırık, Elazığ’dan bir çok mucidin çıkacağını da sözlerine ekledi.Vali Yırık, Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye katkılarından ötürü teşekkür etti.

TÜRKİYE’NİN YETİŞMİŞ BEYİNLERE İHTİYACI VAR

Birevim Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpay ise; TÜGVA ile böyle bir atölyeyi Elazığ’a kazandırmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, bu atölye ile Elazığ’dan nice tasarımların ve icatların çıkacağına inandıklarını söyledi.

Alpay: “Atölyenin, çocuklarımızın ve gençlerimizin, ülkemizin teknolojik bakımından ilerlemesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Son dönemde gerek savunma sanayinde gerekse elektrikli araçlarında üretilmesinde büyük bir atılım yapan Türkiye’nin yeni teknolojilere ayak uydurabilen iyi yetişmiş genç beyinlere ihtiyacı var. Kodlama eğitimleri son yıllarda oldukça popüler. Kodlama eğitimleri, teknolojik alt yapının oluşturulması ve geliştirilmesi için gerekli. Öğrenciler bu atölyede analiz yapabilme, algoritma geliştirme, problem çözebilme yetenekleri kazanacak. Öğrenciler, elektronik, mekanik, kablosuz iletişim ve otonom sistemleri ile ilgili becerilerini geliştirecek. Desteklerinden ötürü Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye teşekkür ederim”dedi.

TÜGVA İl Başkanı Mustafa Şerifoğulları ise çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Vali Yırık,daha sonra Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi ile görüntülü görüşme gerçekleştirdi.

Çalışmaları devam eden Elazığ İcathane atölyesinde öğrenci alımları başladı. İcathane atölyesinin açılışına son Başbakan Binali Yıldırım’ın katılması bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.