height="132" />
OSBÜK YÜKSEK KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OSBÜK YÜKSEK KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ABONE OL
Kas 26, 2020 17:23
OSBÜK YÜKSEK KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yüksek Koordinasyon Kurulu Toplantısı, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü başkanlığında, Merkez Bankası eski Başkan Yrd.Prof.Dr Fatih Özatay, Yüksek Koordinasyon Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş, Elazığ OSB’nin pandemi sürecinde yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasında Yeni Dönem ve Beklentiler gündemiyle yapılan toplantıda, Merkez Bankası Eski Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Özatay bir sunum yaptı. Özatay sunumunda ekonomide ve para politikalarındaki yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

“Ekonomimizi OSB’lerimizle büyüteceğiz”

Yüksek Koordinasyon Kurulu Toplantısının açılışında OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK’ün faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Ekonominin ve üretimin en önemli gündem maddeleri olduğunu söyleyen Başkan Kütükcü, “İnşallah önümüzdeki süreçte OSB’lerimiz daha kritik bir rol oynayacak. Planlı sanayinin üretim merkezleri olan OSB’lerimizle ekonomimizi büyütüp, geliştireceğiz. Ekonomik gelişmeleri yakın takipte olacağız” dedi.

Toplantıya katılan OSBÜK Yüksek Koordinasyon Üyeleri de pandemi sürecinde yaşanan sorunlar ve OSB’lerin ihtiyaç ve talepleri hakkında değerlendirmelerde bulundular. Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş, Elazığ OSB’ler hakkında bilgiler vererek, Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ OSB’deki işletmelerin de pandemiden olumsuz etkilendiğini ve büyük bir deprem yaşamış bir ilin sanayicileri olarak sıkıntılarının ikiye katlandığını ifade etti. Altıntaş, bu süreçte sağlanan desteklerin hepsinin çok değerli olduğunu ama iş dünyası olarak hala sıkıntıların odağında yer aldıklarını ifade etti. Toplantı Koordinasyon Kurulu Üyelerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.