height="132" />
SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI KURSU

SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI KURSU

ABONE OL
Ara 20, 2020 01:01
SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI KURSU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Turan KARAHAN ve Elazığ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut SEZER “Sürü Yönetimi Elemanı” kursunu ziyaret etti.

Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Toplantı Salonunda devam eden kurs ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü KARAHAN; “İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Elazığ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile 1 Kasım’da başlayan çobanlara ve çoban adaylarına yönelik Sürü Yönetimi Elemanı Kursu devam ediyor.

Kursa 4’ü kadın 42’si erkek toplam 46 kursiyer katıldı. Eğitimler İl Müdürlü Çiftçi tipobet Eğitim Kursları Öğretici Havuzunda görevli teknik elemanlar tarafından verilmektedir. Toplam 104 saat sürecek olan kursta çiftçilerimize; koyun ağılı ve keçi ağılı kurabilme, koyun ve keçi ırkını seçebilme, küçükbaş hayvanları besleme ve bakımını yapabilme, çoğaltabilme, bulaşıcı ve yetiştirme hastalıklarına karşı koruyabilme ve mücadele edebilme, biyogüvenlik uygulamalarına hakim olma, sağım yapabilme, süt verimi, mera ve merada otlatma, yemleme gibi hayvancılıkla ilgili faydalı bilgiler anlatılmaktadır.

‘Sürü Yönetimi Elemanı’ kursu sayesinde Elazığ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik üyeleri çobanlık konusunda daha bilinçli olacaktır ” dedi.

“Kursa katılan 2114 küçükbaş hayvan yetiştiricisine toplamda 10.570.000 TL destek”

İl Müdürü KARAHAN konuşmasının devamında, Elazığ İlinde Merkez ve İlçelerinde 2014 yılından bu güne açılan Sürü Yönetimi Elemanı kurslarına katılan 2114 küçükbaş hayvan yetiştiricisine, Tarım ve Orman Bakanlığının uygulamaya koyduğu kişi başı 5000 TL’ lik teşvik ile toplamda 10.570.000 TL destek verildiğini söyledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.