height="132" />
VATANDAŞA 50 Bin MASKEYİ ÜCRETSİZ DAĞITIYORLAR

VATANDAŞA 50 Bin MASKEYİ ÜCRETSİZ DAĞITIYORLAR

ABONE OL
Kas 23, 2020 16:08
VATANDAŞA 50 Bin MASKEYİ ÜCRETSİZ DAĞITIYORLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesi Kaymakamlığı 3 ay içerisinde ürettiği 50 bin koruyucu maskeyi vatandaşlara ücretsiz dağıtılmaya başlandı.

Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder’in ilçede başlattığı koruyucu maske üretimi,  kısa sürede 50 bine ulaşmasının ardından ihtiyaçlı aileler öncelikli olmak üzere ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtılıyor.

Çemişgezek Kaymakamlığının Halk Eğitim Merkezinde kurduğu maske üretim atölyesinde;  usta öğretici kadınların marifeti, hayırsever vatandaşların malzeme desteğiyle,  ilçenin toplam nüfusunun yaklaşık 6 kat fazlası kadar maske üretti.

Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder, beraberinde kurum amirleri, emniyet, jandarma ve gençlik merkezi gönüllü personelleriyle birlikte vatandaşlara ücretsiz koruyucu maske dağıttı. Hem de vatandaşlara korona virüs tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Hazırı tüketmekten ziyade üretimden yana olduklarını ve ilçede başlattıkları maske üretimini arttırarak sürdüreceklerini aktaran Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder,  “Korona virüs salgını devam ederken, vatandaşlarımızın sağlığını da düşünerek Halk eğitim Merkezimizde maske üretim atölyesi kurduk. Bu atölyemizde usta öğreticilerimizin marifetiyle maske üretimine başladık.  Üç ay gibi kısa bir süre içerisinde, hayırsever vatandaşlarımızın da malzeme desteğiyle iyi bir rakama ulaştık. İlçemizin en ücra köşesinde yaşayan hemşerilerimize kadar maskelerimizi ücretsiz ulaştıracağız” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.