Elazığ İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Palu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde kaçak kazı yapılacağı bilgisinin alınması üzerine harekete geçildi.
Şahısların suçüstü yakalanabilmesi amacıyla Jandarma ekiplerince kazı yapılacak yerde pusu kurularak şüphelilerin kazı yapmaya başladıkları esnada baskın yapılarak S.A., Ş.H., B.Y. ve A.E. isimli 4 şüpheli kazı malzemeleriyle birlikte suçüstü yakalandı.
Şüpheli şahıslar gözaltına alınarak haklarında 2863 sayılı Kültür ve Tabiat varlıklarını koruma kanununda yer alan izinsiz kazı yapmak suçundan soruşturmaya başlanıldı. Şüphelilerin kazıda kullandıkları malzemeler ise ekiplerce muhafaza altına alındı.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.