height="132" />
TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJESİ HAZIRLAMA VE YÜRÜTME UYGULAMALI EĞİTİMİ

TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJESİ HAZIRLAMA VE YÜRÜTME UYGULAMALI EĞİTİMİ

ABONE OL
Kas 19, 2020 18:07
TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJESİ HAZIRLAMA VE YÜRÜTME UYGULAMALI EĞİTİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fırat Üniversitesinde TÜBİTAK 2237 Programı kapsamında “Doktora Öğrencilerine Yönelik TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi” sosyal mesafe kuralları çerçevesinde Tıp Fakültesi Kongre Merkezi’nde başladı.

Proje hazırlama eğitiminin açılış programına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Eğitmenler ve Doktora öğrencileri katıldı.

Proje eğitiminin açılış konuşmasını yapan Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, 3 gün sürecek olan Doktora Öğrencilerine Yönelik TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimine, 6 farklı üniversiteden 35 kişinin katıldığını belirterek, eğitimin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Programda bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ise, TÜBİTAK tarafından son yıllarda Üniversitelere ciddi anlamda kaynaklar aktarıldığını belirterek, bu kaynakların projelere dönüşerek ülkemize katma değer sağladığını söyledi.

TÜBİTAK’ın Türkiye’nin en önemli kurumlarından birisi olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ, “Bu proje eğitimleri ile birçok

kazanımlarınız oluyor. Yapacağınız projelerin ülkemize ne tür katkısı olacak bunun belirlenmesi gerekiyor. Sonuçta TÜBİTAK’ın kaynakları ülkemizden toplanan vergilerle sağlanıyor. Son zamanlar da çok ciddi çalışmalar var. Hem akademisyenler hem de TÜBİTAK’ın kendi araştırmacıları bu ülke için ciddi çalışmalar yapmaktadır. Türkiye son yıllarda uluslararası camiada söz sahibi olabiliyorsa aslında bu sizin gibi genç akademisyenlerin ve TÜBİTAK’ın başarısıdır” dedi.

Açılış programının sonunda, proje eğitmenleri olan Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Prof. Dr. H. Soner ALTUNDOĞAN, Prof. Dr. H. Fehmi ÖZTOP, Prof. Dr. Engin ŞAHNA ve Doç. Dr. Erkan Turan DEMİREL’e teşekkür belgesi verildi.

Windows 8.1 Pro Satın Al

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.