height="132" />
ŞEHİR GENELİNDE HİJYEN VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI ARTTIRILDI

ŞEHİR GENELİNDE HİJYEN VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI ARTTIRILDI

ABONE OL
Kas 16, 2020 18:41
ŞEHİR GENELİNDE HİJYEN VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI ARTTIRILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Belediyesi Şehir Genelinde Hijyen ve İlaçlama Çalışmalarını Artırdı.

Elazığ Belediyesi, son günlerde hızla artış gösteren Covid-19 vakalarına karşı denetim, temizlik ve ilaçlama çalışmalarını artırdı.

Bu kapsamda şehir genelindeki her noktada dezenfekte çalışmaları yapan ekipler, yıkayıp temizledikleri bütün alanları ayrıca ilaçlama çalışmaları yaparak mikroplardan arındırıyor.

ÇÖP KONTEYNERLERİNİN İÇİ VE ETRAFI İLAÇLANDI

Temizlik işleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği rutin temizlik çalışmalarına ek olarak Veteriner İşleri ekipleri de, çöp konteynerlerini ve çevresini basınçlı sularla yıkadıktan sonra birde ilaçlayarak dezenfekte etti. Mikropların üremesinin ve kötü koku oluşumun önüne geçilmesi üzere başlatılan çalışmalar şehir genelindeki bütün noktalarda devam ediyor.

ERKEN DÖNEM LARVA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Ekipler ayrıca belirli bir program dahilinde kanal, dere, su birikintisi, mazgal içleri ve sazlıklarda larvayla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Mikropların üreme noktalarının ve hastalıkların oluşumunun önüne geçilebilmek için başlatılan çalışmalar haftanın belli günlerinde tespit edilen noktalarda sürdürülecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.