height="132" />  
ABDULLAHPAŞA’da KENTSEL DÖNÜŞÜM TAM GAZ

ABDULLAHPAŞA’da KENTSEL DÖNÜŞÜM TAM GAZ

ABONE OL
Kas 13, 2020 12:27
ABDULLAHPAŞA’da KENTSEL DÖNÜŞÜM TAM GAZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Elazığ Belediyesi’nin hayata geçireceği Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hazırlık çalışmaları hızla ilerliyor. Çalışma yapılan adalarda muvafakat senetlerini tamamlayan adalar için yakın zamanda ihale süreci tamamlanıp konutların inşasına başlanacak.

Toplamda 20 hektarlık alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında, yıkılan 1250 adet konutun yerine 1910 adet yeni konut ve 50.000 metrekare ticari alan yapılacak. 2 adada 149 metrekare diğer alanlarda ise 135 metre kare 3+1 yeni konutlar inşa edilecek.

 

‘Elazığ’ı Batı Şehirlerine Bağlayan Güzergâh Daha Modern Gözükecek’

Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi’neilişkin açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hemşerilerimizin, depreme dayanıklı, modern ve yaşam kalitesi yüksek yeni konutlara kavuşacağını belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Malûmunuz olduğu üzere ilimizde 24 Ocak’ta yaşanan deprem felaketi sonrasında Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanımız, İçişleri Bakanımız ve Sağlık Bakanımız hızlı bir şekilde ilimize intikal ederek yaralarımızı sarmak adına bizimle birlikte sahada hemşerilerimizle buluştu ve çalışmalar başlatıldı. İlimizde yaklaşık 18 bin konutun yapılması ve yıl sonuna kadar da 8 bin konutun teslim edilmesi noktasında çalışmalar devam ediyor. Yine bu çalışmalar kapsamında en büyük dönüşümün yapıldığı mahallerden biri Abdullahpaşa mahallemizdir. Konutların bir kısmı yıl sonunda inşallah teslim edilecek. TOKİ tarafından yapılmayan ağır hasarlı sitelerin olduğu Batı Sitesi diye bilinen trafo ile Opel arasında kalan 14 adadaki çalışmaları yürütmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Belediyemize tam yetki verdi. Yaklaşık 6 aydır bizde bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bundan sonraki etapta ihale sürecini başlatabilmek adına vatandaşlarımızdan muvafakat name alınıyor. Özellikle şehrin batı illerine bağlantısını sağlayan güzergâhta bulunan Abdullahpaşa’da inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte çevre düzenlemeleri de yapılarak yeni konutları hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. Modern şehircilik adına şehrimizde ihtiyaç duyulan her bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.