height="132" />
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

ABONE OL
Kas 11, 2020 19:51
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle fidanlar toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle ilan edilen ve bu yıl 2.’si kutlanan “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” münasebetiyle tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de binlerce fidan toprakla buluşturuldu.
Bu kapsamda Merkeze Bağlı Bağlarca Köyü’nde belirlenen 100 dekarlık alana toplamda 15 bin adet fidanın dikimi yapıldı. Saat 11.11’de başlayan programa; Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, Orman Bölge Müdürü M. Salih ÇETİNER ile kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenci ile vatandaşlar katıldı. Fidan dikimi öncesinde bir konuşma yapan Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, Gelecek nesillere daha yeşil bir alan bırakmak adına hayata geçirilen projeyi çok anlamlı bulduklarını belirterek, Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde ağaçlandırma çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ve bu çerçevede 11’inci ayın 11’inde 11 milyon ağacın toprakla buluşturulduğunu aktardı. İnsanların ağaçlandırma seferberliğinde olduğunu kaydeden Elazığ Valisi Erkaya YIRIK; “Elbette ki yapılan güzel çalışmalar kendiliğinden olmuyor. İnsanlar olarak atalarımızdan aldığımız bu toprakları, emaneti en güzel ve yeşil haliyle çocuklarımıza bırakmak durumundayız. Aslında bu çalışmanın özü budur. 1-30 Kasım tarihleri arasında toplamda 223 bin fidanı günde 7 bin 700 fidan olmak üzere ‘Geleceğe Nefes’ projesi ile toprakla buluşturuyoruz. İnşallah, bu yaptığımız çalışmalarla geleceğimiz Elazığ’ımız daha yemyeşil olacaktır. Dünden daha iyi bir Elazığ bugün için söz konusu, yarın da bugünde daha iyi bir Elazığ olacak. Bu yaptığımız çalışmalarla bunu gerçekleştireceğiz. Memleketimizi yeşillendirme amacıyla çıkılan bu yolda Cumhurbaşkanımıza böyle bir yol açtığı için şükranlarımızı sunuyoruz. Bu yapılan çalışmalarla geleceğimize, çocuklarımıza ve hepimize bir nefes olacaktır” dedi. Kasım ayının ilk gününden itibaren başlatılan fidan seferberliği kapsamında şuana kadar ilimizde 77 bin adet fidan dikimi yapıldığını anımsatan Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, ay sonuna kadar ise bu rakamın 223 bin adete ulaşacağını söyledi. Vali Erkaya Yırık ve beraberindeki heyet, daha sonra ise Harput’ta bulunan 15 Temmuz Şehitler Ormanı alanında fidan dikimine katıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.