height="132" />
FÜ’nin İKİ TÜBİTAK 1001 PROJESİ KABUL EDİLDİ

FÜ’nin İKİ TÜBİTAK 1001 PROJESİ KABUL EDİLDİ

ABONE OL
Kas 10, 2020 10:58
FÜ’nin İKİ TÜBİTAK 1001 PROJESİ KABUL EDİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından 2020 1. Dönemi’nde “TÜBİTAK 1001” programına sunulan 2 projenin TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verildi.

Kabul edilen 2 proje ile yaklaşık 1 Milyon 300 Bin TL tutarındaki kaynak TÜBİTAK tarafından Fırat Üniversitesi’ne aktarılacak.

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Onur KAMAN ve Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gaffari TÜRK tarafından hazırlanan projeler başarılı bulunarak, desteklenmeye hak kazanan projeler arasında yer aldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, başarılarından dolayı başta proje yürütücüleri olmak üzere emeği geçen bütün akademisyenleri kutladı.

Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ; Araştırma üniversitesi hedefine ulaşabilmek için başarılı dış destekli projelerin artması gerektiğini ifade ederek, bu yönde akademisyenlere üniversite yönetimi olarak her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.