height="132" />  
ERİŞİLEBİLİRLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULACAK

ERİŞİLEBİLİRLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULACAK

ABONE OL
Ara 2, 2020 23:52
ERİŞİLEBİLİRLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

2020 Erişilebilirlik Yılında “Erişilebilirlik Ödülleri” Sahiplerini Bulacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran tasarım ve ürünleri, proje ve uygulamaları 9 kategoride ödüllendirecek.

Bu kapsamda geleneksel hale getirilmesi kararlaştırılan ‘Erişilebilirlik Ödülleri’; “Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler, Erişilebilir Dijital Uygulamalar, Erişilebilir Kamu ve Kurum Kuruluşları, Erişilebilir Üniversiteler, Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri, Erişilebilir İşyerleri, Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri, Erişilebilirlik Alanında Bilimsel Çalışmalar ve Projeler ve Erişilebilir Medya İçeriği” kategorilerinde bu yıl sahipleriyle buluşacak. 

Amaç, Erişilebilirlik Alanında Çalışmaların Artırılmasını Teşvik Etmek

Bakanlık, erişilebilirlik konusunda çalışmalar yapan kamu, özel kurum ve kuruluşlar ile kişilerin; engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımına katkı sağlayan projelerini kamuoyuna duyurmak ve bu konuda çalışmaların artırılmasını teşvik etmek amacıyla “Erişilebilirlik Ödülleri” verecek.

Ödüller, 3 Aralık’ta Verilecek

Ödüller, “Erişilebilirlik herkes içindir” sloganıyla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde verilecek. Çocuk ve genç katılımcılar için de ayrı kategorilerde başvurular alınacak. 

Başvurular, 20 Kasım’a Kadar Devam Edecek

Başvurular, 20 Kasım 2020 tarihine kadar yapılabilecek. Yapılacak jüri değerlendirmesinin ardından 3 Aralık 2020 tarihinde ödül töreni gerçekleştirilecek.

Adaylar, Erişilebilirlik Ödülleri ile ilgili bilgilendirmelerin de yayınlandığı https://erisilebilirlik.ailevecalisma.gov.tr/ adresli web sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurarak ödüller için müracaat edebilecek.

KAYNAK: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.