Kursun açılışına; İl Tarım ve Orman Müdürü Dr.Turan KARAHAN, Şube Müdürleri, teknik personel ve kursiyerler katıldı.
Türkiye’de alabalık yetiştiriciliğinde ilk sırada yer alan Elazığ’da açılan kursun balıkçılar için oldukça önemli olduğunu söyleyen İl Müdürü KARAHAN; “Balıkçılıkta en fazla kullanılan malzeme grubunu oluşturan ağlar, balıkçılarımızın gerek yetiştiricilikte gerekse avcılıkta en önemli maliyet kalemlerindendir. Kurs ile ilimizde de balıkçılıkta kullanılan yıpranmış ve eskimiş ağların tamiri ile ağ maliyetleri bir nebze olsun azalmasına katkı sağlayacaktır” dedi.
İl Müdürü, kurs için gereken şartları taşıyan 21 kadın kursiyer ile 19 iş günü sürecek kurs sonunda kursiyerlerin; uzatma ağı hazırlama konusunda beceri kazanarak, uzatma ağının teknik özellikleri ve balık türlerine göre ağ çeşitleri konusunda bilgi sahibi olacaklarını söyledi.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.