height="132" />
PAKDEMİRLİ DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ

PAKDEMİRLİ DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ

ABONE OL
Ara 2, 2020 23:35
PAKDEMİRLİ DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir’deki depremden sonra tedavileri devam edenleri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret etti.

Bakan Pakdemirli, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, yaralılara geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu söyledi. Ailelerin henüz travmayı atlatamamalarının normal olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Belli bir zaman geçmesi gerekiyor. Çünkü ailelerin hepsinde ya eşini ya çocuklarını ya hepsini birden ya anne babasını kaybetmiş. Hepsinde bu travmanın izleri var. Biz geçmiş olsun dileklerimizi, Cumhurbaşkanımızın taziye dileklerini ilettik. Kendileriyle bağlantı içinde kalacağımızı söyledik. Kendilerini rahatlatma gayreti içinde olduğumuzu söyledik. Onlar da teşekkür ettiler.”

Pakdemirli, bir gazetecinin rezerv konut alanında yaptığı incelemelerini hatırlatması üzerine yarın daha detaylı bir açıklama yapabileceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Rezerv konut alanını Çevre ve Şehircilik Bakanımızla beraber inceledik. Son derece faydalı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın da görüşlerini aldık. O görüşler doğrultusunda özellikle Bayraklı’da başta ağır hasarlı konutlar olmak üzere bir şekilde bu dönüşümün sağlanmasına fayda sağlayacak rezerv alanı gezdik. Sayın Bakanımız ve TOKİ Başkanı da alanı ve araziyi çok beğendi. İzmir için doğru bir projeyle, doğru bir çalışma yapılabilir diye düşünüyorum.”

KAYNAK: Tarım ve Orman Bakanlığı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.