height="132" />
ELAZIĞ VALİLİĞİNDEN FİDAN DİKME SEFERBERLİĞİ

ELAZIĞ VALİLİĞİNDEN FİDAN DİKME SEFERBERLİĞİ

ABONE OL
Kas 5, 2020 18:28
ELAZIĞ VALİLİĞİNDEN FİDAN DİKME SEFERBERLİĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Valiliği tarafından 2-30 Kasım tarihleri arasında fidan dikme seferberliği başlatıldı. Kasım ayı boyunca her gün bir bölgede fidan dikilecek ve ay sonunda 223.000 fidan toprakla buluşturulacak.

Elazığ’da “Bir Fidan Toprağa, Bin Nefes Geleceğe” seferberliği kapsamında bu ay sonuna kadar 223 bin fidanın dikilmesi için start verildi, ilk 7 bin 700 fidan toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın geçen sene ilkini gerçekleştirdiği “Bir Fidan Toprağa, Bin Nefes Geleceğe” seferberliği kapsamında Elazığ’da bu sene 223 bin fidan dikimi gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Elazığ Valiliği koordinesinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kasım ayı boyunca her gün ortalama 7 bin 700 adet fidan dikimi yapılacağı kaydedildi. Vali Erkaya Yırık ile Orman Bölge Müdürü M.Salih Çetiner arasında imzalanan protokolden sonra tarihi Harput Mahallesi’nde ilk fidanlar toprakla buluştu. İlk fidanı Vali Yırık, eşi Ayşe Yırık ile birlikte dikti. 7 bin 700 fidanın toprakla buluşturulduğu etkinliğe Vali Yırık’ın yanı sıra Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, kurum kuruluşların amirleri, öğretmen ile öğrenciler katıldı.

Yaptıkları çalışmayla hem ağaç sayısını hem de çocukların ağaç dikme sevgisini arttırmayı amaçladıklarını belirten Vali Erkaya Yırık:

“ Orman Bölge Müdürlüğümüzün yapmış olduğu bu çalışmalara katkı yapmak amacıyla geleceğimize nefes olmak için 2-30 Kasım tarihleri arasında her gün 7 bin 700 fidanı toprakla buluşturacağız. İnşallah ay sonu itibariyle Cumhuriyetimizin 97. yılında 223 bin fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Bu yaptığımız dikimle birlikte yemyeşil bir Elazığ, ağaçlandırılmış, oksijeni bol ve insanların nefes alabildiği ortamın sağlanması belki de küçük ama niyet olarak çalışmalarla gerçekleşecek ve sonuçlanacak. Çocukların da çevre bilincini oluşturmak ve yükseltmek için de bir adım atmış olacağız. Orman Bölge Müdürlüğümüzün her yıl yapmış olduğu binlerce, yüzbinlerce fidan dikme çalışmasını bizler de bir nebze katkı sunmuş olacağız. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bu kampanyayı, çalışmayı sadece sonbaharda değil ilkbaharda da münasip zamanda devam ettirmeyi düşünüyoruz. Gelecek on yıllarımızda daha yeşil daha güzel ve oksijeni bol bir Elazığ olacaktır” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.