height="132" />
GENÇ YETENEKLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞUYOR

GENÇ YETENEKLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞUYOR

ABONE OL
Kas 4, 2020 16:51
GENÇ YETENEKLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kültür ve Turizm Bakanlığının “Coğrafya Kaderdir” konulu “Genç Sanat: 6. Güncel Sanat Proje Yarışması”nda ödüle layık görülen genç yetenekler 6 Kasım’da ödüllerine kavuşacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un İstanbul Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde takdim edeceği ödüller için düzenlenecek törenin ardından 45 eser 6 Aralık tarihine kadar sergiye sunulacak.

Türkiye’de güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç yetenekleri keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada eser sahiplerine verilecek toplam para ödülü ise 143 bin 750 lira olacak.

Bakan Ersoy’un katılımıyla düzenlenecek ödül töreni ve sergi açılışında; yarışmanın Seçici Kurulunca belirlenen 10 sanatçıya 9 bin lira ve ‘Başarı Ödülü’, 10 sanatçıya 3 bin 500 lira ve ‘Mansiyon Ödülü’, 25 sanatçıya da 750 lira ve ‘Katılım Belgesi’ takdim edilecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.