height="132" />
VALİ ERKAYA YIRIK’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

VALİ ERKAYA YIRIK’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

ABONE OL
Eki 29, 2020 10:40
VALİ ERKAYA YIRIK’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Mevlid Kandili münasebetiyle açıklama yaptı.

Vali Yırık şu ifadeleri kullandı;

“İnsanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve yeryüzünde güzel ahlakın, faziletin ve adaletin timsali olan  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyayı teşriflerini müjdeleyen Mevlit Kandili’ni idrak etmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Peygamberimizin dünyayı şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biridir. Zira O, hayatı boyunca hep iyilik ve güzelliği muştulamış insanların birbirlerine hoşgörü ve merhametle muamele etmelerini öğütlemiş ve yeryüzünde barış ve kardeşliğin tesis edilmesini sağlamıştır.

Alemlerin yaratılışına vesile kılınan sevgili Peygamberimizin bu örnek hayatından süzülen güzel değerlere sahip çıkmak, doğruluğa, iyiliğe, hayra, esenliğe vesile olmak, emaneti korumak, muhtaç, yetim ve kimsesizlere yardım etmek ve her şeyden evvel yaratılanı yaratandan ötürü sevmek ve her yönüyle  insana yaraşır hal ve davranış içerisinde olmak için elimizden gelen gayreti göstermeli, hayatımızı bu yönde tanzim etmeliyiz.

Bu önemli gecenin af ve mağfirete ulaşmamıza, hayr ve esenliğe erişmemize vesile olması temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Mevlit Kandili’ni en kalbi dileklerimle kutluyor, selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum”dedi.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.