height="132" />
TUBA DEMİRKIRAN KADIN MECLİSİ BAŞKANI OLDU

TUBA DEMİRKIRAN KADIN MECLİSİ BAŞKANI OLDU

ABONE OL
Kas 21, 2020 06:20
TUBA DEMİRKIRAN KADIN MECLİSİ BAŞKANI OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadınların toplumsal yaşamda etkinliklerini artırmak ve şehrin mariobet gelişimine etkin söz sahibi olmalarına katkı sağlamak adına, Elazığ Belediyesi bünyesinde kurulan Kadın Meclisi Başkanı belli oldu.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Başkanlığa Tuba Demirkıran’ın getirildiği açıklandı.

Kadın meclisinin, kadınların kendi sorunlarına sahip çıkmak için karar alma süreçlerine ve kentsel yaşamın her alanına katılım sağlamak için demokratik bir yapı olduğu belirtilen açıklamada; ‘Elazığ Belediyesi Kadınlar Meclisi, kent yaşamında kadınlar için kent vizyonunun ve hemşehricilik bilincinin geliştirilmesi, kadının hak ve hukuken korunması, din, dil, ırk, kültür, sınıf, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin kent içinde yaşayan tüm kadınların toplumsal yaşamdaki etkinliklerini arttırmak ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif rol almalarını sağlamak için gönüllülük temelinde oluşturulmuştur. Kadın Meclisi, kadınların kendi sorunlarına sahip çıkmak için karar alma süreçlerine ve kentsel yaşamın her alanına katılım sağlamak için kadınların ve kadınlarla ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve mahallerlerden bir temsilciyle oluşturulan demokratik bir yapıdır. Bu kapsamda Elazığ Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kadın Meclisi Başkanlığına Tuba Demirkıran getirilmiş olup, Sayın Demirkıran’a bu görevinde başarılar dileriz.’ ifadelerine yer verildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.