Afet Yönetimi Kategorisinde Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Yazılım Mühendisliği öğrencilerinin geliştirdiği “Enkaz Altı Arama Kurtarma Robotu” projesi “UMUT” birinci seçildi.
TEKNOFEST’te düzenlenen İnsanlık Yararına Teknoloji” yarışmalarında “Afet Yönetimi” kategorisinde proje danışmanlığını Prof. Dr. İbrahim TÜRKOĞLU’nun yapmış olduğu Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencilerinden Ersin Ulaş, Gizem Arslan ve Özlem Karagöz ile Mekatronik Mühendisliği bölümü öğrencilerinden Ömer Muhammet Uzun, Abdurrahman Onat ve Faruk Akyol tarafından hazırlanan “Enkaz altı arama kurtarma robotu” projesi” Türkiye birinciliği derecesine layık görüldü.
Proje ekibinin ödülleri gerçekleştirilen törenle İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından verildi.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
28 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.