height="132" />
YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI

YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI

ABONE OL
Eyl 22, 2020 15:21
YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ genelinde hizmet veren 518 eğitim kurumundan;  187 İlkokulda eğitim gören 8.765 1. sınıf öğrencisi ile, 85 Anaokulunda eğitim gören 5000 anaokulu öğrencisi  bugün itibari ile yüz yüze eğitime başladı.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK yeni eğitim öğretim yılının açılışı nedeni ile bugün Temel Eğitim Şube Müdürü Orhan SEVEN ile birlikte sırasıyla şehit Musa Yılmaz İlkokulu ile Şahinkaya İlkokuluna ziyaretlerde bulundu.

Öğrenciler ile bir araya gelen Müdür GÜRTÜRK okullarda yapılan hazırlıkları da yerinde inceledi.

Gürtürk açıklamasında şunları söyledi:

“Yüz yüze eğitim verecek olan okullarda Bakanlığımız talimatları doğrultusunda öğrencilerimizin sağlığı için yapılması gereken tüm çalışmalar yerine getirilmiş, hijyen ve temizlik konusunda tüm tedbirler alınmıştır.

Tüm okullarımıza ihtiyaç duyulması halinde kullanmaları için ateş ölçer cihazı, temizlik ve dezenfektan için malzemesi ve öğrencilerimiz için maske gönderilmiştir.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeni ile çocuklarımızın sağlığı için her türlü tedbir alınmıştır. Hem öğretmenlerimize hem de servis şoförlerine gerekli tüm eğitimler verilmiştir.

Bu süreci el birliğiyle hiçbir sıkıntı yaşamadan güven içerisinde geçirebilmemiz için değerli velilerimizden de hassasiyet bekliyoruz.

Yüz yüze eğitimde 2+5 kuralı ile öğrencilerimizin eğitimlerini almaları sağlanacaktır.

Anaokulu ve 1. Sınıf öğrencilerimiz bu haftaki uyum eğitiminden sonra önümüzdeki hafta haftanın sadece 2 günü okula gidecek, geri kalan 5 günde de ailede, yakın çevrede veya servis şoföründe belirti olup olmadığı gözlemlenecek. Bu karar Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınarak çocuklarımız için risk en az asgari seviyeye düşürülmüştür.

Anaokulu ve 1. Sınıf öğrencilerimizin eğitim görecekleri bu süreçte velilerimizin yardım ve katkılarını da bekliyoruz. Bu süreçte çocuklarımızın sağlığı için hiçbir velimizi okullarımıza almayacağız. Bu konuda velilerimiz de bizlere yardımcı olursa süreci çok iyi yönetebiliriz.

Yeni eğitim öğretim yılının başta ilimiz olmak üzere tüm ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

konya medyum

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.