e-TİCARET PORTALINA DESTEKLER TAM GAZ

e-TİCARET PORTALINA DESTEKLER TAM GAZ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Elazığ esnafına ve üretimine destek vermek amacıyla www.elazigburada.com.tr adresinden ilin yöresel ürünleri başta olmak üzere birçok ürünün satışının yapıldığı e-ticaret portalına Elazığ Federasyon, Vakıf ve Derneklerden destekler devam ediyor…

EGE ELDERFED ELAZIĞ ESNAFININ YANINDA…

Geçtiğimiz hafta içerisinde İstanbul Elazığ Dernekler Federasyonu ile Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfının konuyla ilgili yaptığı açıklama ve çağrıya Ege Elazığ Dernekler Federasyonu da katıldı.

Ege Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanı Nejat Ak, yaptığı yazılı açıklamada Elazığ esnafının yanında olduklarını ve başlatılan kampanyaya bütün hemşelerin destek olmalarını istedi. Başkan Ak, açıklamasında, “ 24 Ocak 2020 tarihinde Elâzığ’da yaşanan deprem felaketi ve akabinde tüm dünyada yaşanan Covid-19 virüs salgını, şehrimiz esnafını ekonomik ve sosyal açıdan ciddi şekilde olumsuz etkiledi. Elâzığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO), Elâzığ esnafıyla dayanışmayı artırmak, destek olmak ve yalnız olmadıklarını göstermek için ihtiyaçlarımızın büyük bir bölümünün Elazığ’daki esnaftan temin edilmesine yönelik bir organizasyon başlatmış bulunuyor.

Ege Elâzığ Dernekler Federasyonu olarak, Elazığ TSO’nun bu kampanyasını takdirle karşıladığımızı, hemşerilerimizin, Elazığ’ın yöresel ürünleri de dahil olmak üzere birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri www.elazigburada.com.tr adresinden sipariş vermeleri durumunda, istedikleri ürünler şehir dışındaki hemşerilerimize güvenli bir şekilde ulaştırılabilmektedir.

Ege Elazığ Dernekler Federasyonu; olarak, Elâzığ esnafının yanında olduğumuzu, bu kampanyayı desteklediğimizi belirtirken, hemşerilerimizinde aynı duygularla hareket edeceğinden eminiz” ifadelerinde bulundu.

ARSLAN: PROJENİN SAHİPLENİLMİŞ OLMASI SEVİNDİRİCİ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO bünyesinde tüm altyapıları kurularak hizmet vermeye başlamış olan www.elazigburada.com.tr e-Ticaret portalının Elazığ dışındaki STK’lar tarafında sahiplenilmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Arslan değerlendirmesinde, “Elazığ ürünlerinin hem ülkemiz hem de dünya pazarlarına açılmasını temin etmek için tüm altyapılarını profesyonel bir bakış açısı ile kurduğumuz e-Ticaret portalımız araya deprem ve COVİD-19 sürecinin girmesi ile birlikte özellikle tanıtım anlamında hedeflediğimiz organizasyonları geciktirdi. Ancak, bu sistemin Odamızda kurulmuş olması yaşanan deprem ve pandemi sürecinde ne kadar isabetli bir proje olduğunu da bir kez daha ortaya koymuş oldu. Bu proje emin adımlarla büyümeye devam edecek. Gerek Odamız üyeleri gerekse ilimizde ticaretin içerisinde yer alan iş insanları daha fazla ilgi göstererek satışlarının önemli bir kısmını buradan yapacaklardır. Bu sistem aynı zamanda ürünlerimizin markalaşması, Türkiye ve dünya standartlarına göre ambalajlanması gibi çok önemli eksikliklerimizin de ortadan kalkmasına öncülük edecektir.

Elazığ dışında bulunan Federasyon, Vakıf ve Derneklerimizin çok kıymetli başkanlarına vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Bu proje Elazığ’ın projesidir. Sahiplenilmesi ve tüm platformlarda öne çıkarılması en büyük beklentimizdir” dedi.