height="132" />
5 FARKLI ALANDA ISO KALİTE BEKGESİ ALDILAR

5 FARKLI ALANDA ISO KALİTE BEKGESİ ALDILAR

ABONE OL
Eyl 13, 2020 17:44
5 FARKLI ALANDA ISO KALİTE BEKGESİ ALDILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1945 yılından bugüne ilimizde eğitim öğretim faaliyetlerini yürüten ve mesleki eğitim alanında binlerce öğrenci yetiştirerek şehrimize ve ülkemize kazandıran köklü eğitim kurumlarımızdan Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ürettiği ürünler için 5 farklı alanda ISO Kalite Belgesi aldı.

Özellikle Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümünde ürettiği ürünlerle kamu ve özel sektöre hizmet veren ve bir fabrika gibi çalışarak yıllık 1 milyon TL’nin üzerinde ciro yapan okulumuzun aldığı Kalite Belgeleri üretimde ne denli başarılı olduğunu da kanıtlamış oldu.

Bugün Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sıra Yapım Atölyesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Mahmut GÖÇÜNCÜ ve Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Münür YILDIZ okul müdürü Tarık Tuncay TÜRKMEN’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK sıra yapım atölyesinde incelemelerde bulunduktan sonra yaptığı açıklamada;

1945 yılından bugüne ilimize hizmet veren Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz çalışmalarını adeta bir fabrika gibi sürdürüyor. Okulun döner sermayesi aracılığıyla üretilen mobilya imalatlarının cirosunun yıllık 1 Milyon TL’nin üzerine çıktığını görüyoruz. Hem kamu hem de özel sektöre hizmet veren okulumuzun bu başarısı bizleri de mutlu etmektedir. Bu okulumuzun atölyelerinden yetişen öğrencilerimizin elde ettikleri becerilerle iş bulmada sıkıntı çekmediklerini görmek de ayrı bir mutluluktur. Ben çalışan tüm ekibi, öğretmen ve yöneticilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Tarık Tuncay TÜRKMEN’de açıklamasında;

Okulumuzun ürettiği ürünlerin kalitesini belgelendirmek için okulumuz tarafından yapılan başvuru sonucunda,

            Kalite Yönetim Sistemi, Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim bilgi Ssitemi, Kurumsal risk Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yardım Sistemi belgeleri alınmıştır. Böylece üretimimizin kalitesini de belgelendirmiş bulunuyoruz. Okulumuzda ders dışı saatlerde yapılan bu üretim faaliyetleri ile hem ilimizin hem de ülkemizin hem de öğrencilerimizin aile bütçelerine katkıda bulunuyoruz” dedi.

Okulumuz tarafından alınan Kalite Belgeleri Müdür GÜRTÜRK ve Şube Müdürleri GÖÇÜNCÜ ile YILDIZ tarafından okul yöneticileri ile öğretmenlerine teslim edildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.