İnşasına başlanan Engelsiz Yaşam Merkezi başta olmak üzere engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıran çalışmalarını sürdüren Elazığ Belediyesi, talepler doğrultusunda engelli bireylere yönelik desteklerini sürdürüyor. Elazığ Belediyesi, Hollanda’da yaşayan iş adamlarıyla işbirliğine giderek engelli vatandaşların yaşamlarına katkı sağladı. Hollanda’da yaşayan iş adamları tarafından temin edilen 30 adet akülü tekerlekli sandalye, 20 adet tekerlekli sandalye, 10 adet yürüteç ve 6 adet koltuk değneğinden oluşan ekipmanları taşıyan tır, malzemeleri Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısına teslim etti. Hayır Çarşısı tarafından teslim alınan medikal malzemeler, talepler çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
Malzemeleri Hayır Çarşısına teslim eden iş adamı Harun Arslan, Hollanda’da yaşayan Elazığlı iş adamları ile bir araya gelerek bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Belediye Başkanımız bize gereken desteği sağladılar. 66 adet araç getirdik. 66 kişiyi sevindireceğiz. Tohum nasıl toprağa emanetse, engelli kardeşlerimiz de topluma emanettir. O yüzden bizler sahip çıkacağız. Biz vesile olduk gerisini de başka vatandaşlarımız getirecektir.” diye konuştu.
Akülü aracını teslim alan vatandaşlar da, sağlanan destekten dolayı teşekkür ettiler.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.