DOLAR 32,8294 -0.07%
EURO 35,6667 -0.08%
ALTIN 2.549,780,20
BITCOIN 21892681,03%
Elazığ
29°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

 
height="132" />  
SÖZVERDİĞİ ANAOKULUNUN TEMELİ ATILDI

SÖZVERDİĞİ ANAOKULUNUN TEMELİ ATILDI

ABONE OL
Eyl 8, 2020 01:10
SÖZVERDİĞİ ANAOKULUNUN TEMELİ ATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HAR Grup İcra Kurulu Başkanı İşadamı Avukat Burak Soylu’nun, Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası başlatılan yardım kampanyasında yapımı için taahhüt verdiği ve geçtiğimiz Mart ayında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapım protokolünün imzalandığı Anaokulu’nun temeli atıldı.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Yerleşkesi’nde yapılacak olan 12 derslikli “Saniye- Yusuf Soylu Anaokulu”nun temel atma törenine Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ AK Parti Milletvekilleri Zülfü Tolga Ağar, Metin Bulut, Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Genel Meclis Başkanı ve meclis üyeleri, Kurum ve kuruluş müdürleri ile STK temsilcileri katıldı.

Temel atma töreninde kürsüye çıkan Elazığ Valisi Erkaya Yırık konuşmasında, 24 Ocak’ta ilimizde bir deprem yaşandı. Bu depremle Elazığ yıkılmadı. Elazığ depreminde konutlar yıkıldı ama insanımız her daim ayakta kaldı ifadelerinı kullandı. Vali Yırık konuşmasının devamında, “Hayırsever vatandaşlarımız olduğu sürece Elazığ’ımız her türlü sıkıntısının üstesinden gelmeye devam edecek. 24 Ocak’tan itibaren devletimizin tüm kurumları, ilimize geldiler ve üzerlerine düşen tüm yatırımları, hizmetleri yaptılar. Şuanda Elazığ’da 20 binin üzerine konut inşaatı devam ediyor. 135 köyde 265 köy konutu inşaatı devam ediyor. Depremden sonra 200 milyona yakın bir rakama vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş. Yani devlet Elazığ’ın yanında. Elazığlılar Elazığ’ın yanında olduğu sürece biz inşallah gelecekte çok daha iyi olacağız. Çok daha medeni şehirler kapsamında gireceğiz. Tehdit olan depremi bu çalışmalarla fırsata dönüştüreceğiz.” Dedi

Temel atma töreninde konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, benim için çok keyifli ve çok özel bir gün Burak kardeşimi çok eski zamanlardan beri tanıyorum. Kendisinin ticarette adım adım nasıl yükseldiğine birebir şahidim. Bambaşka işler yaparak vizyoner işler yaparak, ticarette hakikaten sağlam adımlarla çok güzel noktalara geldi. Elazığlı bir hemşehri için memleketine yapabileceği en büyük güzellik bir okul yapabilmesidir. Bu tabi kendisine ve ailesine çok büyük bir gurur kaynağıdır diye düşünüyorum. Yusuf abim, Saniye ablam evladınızla ne kadar gurur duysanız azdır diye düşünüyorum onu da gözlerinizde görüyorum. Böyle bir eseri tabi ki büyük bir felaket sonrasında Elazığ’a sağladığı için Burak kardeşime ben şahsen çok teşekkür ediyorum. O gün tabi bunun maliyeti ikiydi bugün bu iş altı olmuş anladığım kadarıyla bu işlerde olur ufak tefek sıkıntılar, sapmalar senin ticaretinde olmasın sapmalar bu tarz devlet hesaplarında olsun bunu da helal edeceğini biliyorum değerli kardeşim. İnşallah bundan sonrada eksik kalan okullarımızı da değerli hemşehrilerimiz mutlaka ellerinden gelen katkıyı sağlayarak tamamlayacaklardır diye düşünüyorum. Zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte gerek Elazığ’ın depremi olsun gerekse de daha sonrasında yaşadığımız bu salgından dolayı hakikaten ülke olarak ve dünya olarak başta da biz, bize dokunduğu için şehrimiz olarak zor günler yaşıyoruz. Fakat şunu bilin ki bizler, elimizden gelen bütün iyi niyetimizle yapılan iyilikleri yapılan destekleri sizlere ulaştırabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bütün vekil arkadaşlarımız devlet erkanı, siyaset burada dediğim gibi bu günleri de bu mutlu haberlerle yavaş yavaş unutmak, geride bırakmak için elimizden gelen çabayı sağlıyoruz. Dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık; ‘‘Bir anne ve babanın en büyük gururu ilelebet adını yaşatacak evlatlardır. 24 Ocak’ta çok büyük bir deprem geçirdik bizim için en önemlisi can kayıplarımızdı elbette ki attığımız temeller can kayıplarımızı geri getirmeyecek ancak bu okullarda okuyan öğrencilerimiz o can kayıpları yaşayan annelerin babaların evlatları olacak. Yaralarımızı hızla devlet ve millet el ele sarmaya gayret ettik. Elazığ millet olarak her zaman devletinin yanındadır. Bu 7. temelimiz dahada temel atacağız en önemlisi insanlara umut aşılayacağız. Milletimiz ile birlikte yeni bir şehir inşa etme gayreti içerisindeyiz bu kolay olmayacak ancak Elazığ devleti ile birlikte bu süreci de atlatacak ve bundan 2 yıl sonra çok daha yaşanabilir bir Elazığ’da yaşama şansımız olacak.’’ dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut temel atma töreninde yaptığı konuşmada; ‘’Burak kardeşimizin çok başarılı yatırımlar yaptığını biliyorduk ancak bugün yapmış olduğu bu yatırım hayatındaki en önemli yatırımlardan bir tanesi ve hayırlı bir evlat olduğu için tebrik ediyorum. 37 canımızı kaybettiğimiz depremde 37 okulumuzu da kaybettik. Mal kayıpları bir şekilde geri getirilebiliyor ancak can kayıplarımız geri gelmiyor. Önemli olan insan ve insana yapılmış olan yatırım, bizler ülkeye yatırım yaparken gençliğimizi ve geleceğimizi ihmal etmemeliyiz işte bu geleceğimizi teslim edeceğimiz bir kesime dönük yapılmış olan yatırımlardan bir tanesi, gençliğe yapılmış yatırımların her kuruşunun helal olduğunu düşünüyorum. Eğitimde okullarımızdan kaynaklanan bir eksiklik yok. Tekli eğitim sisteminde %96’yı yakalamış bir iliz. Şu anda okullarımız açılmış olsaydı dahi sabahçı ve öğlenci şeklinde eğitimimizi devam ettirecektik. Biz istiyoruz ki gençlerimiz en iyi şekilde eğitim alsınlar.’’ ifadelerini kullandı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğluları, “Bugün TOKİ tarafından ilimizde 20 bin konut yapılacak. 17 bininin ihalesi yapıldı. Yılsonuna kadar da inşallah 10 bin konut vatandaşlarımıza teslim edilecek. Şehrimiz yeni bir görünüme kavuşacak. Eski yapı stokundan kurtulacak. Bu yatırmaların dışında bizde yerelde el ele vererek bu şehir daha güzel yarınlara taşıma adına hepimizi omuz omuza vererek bu şehri güzelleştireceğiz. Bizler ilin ve irfan merkezi medeniyetin mensuplarıyız. Gençlerimizi daha bilgili, donanımlı ve inançlı bir şekilde yarınlara taşımamız lazım. Yarınlar taşırken onlara daha iyi bir gelecek bırakmak hepimizin sorumluluğudur. Bugün bu temel bunun en güzel örneğidir. İnşallah çok kısa sürede içerisinde bu temel atma törenler daha da artacak. Çok hızlı bir şekilde yapımlar sürecek. Gençlerimiz ve çocuklarımız yepyeni okullarında eğitimine devam edecek. dedi

Temel atma töreninde konuşan İşadamı Avukat Burak Soylu ise, “ Yaşanan deprem sonrasında içinde bulunduğumuz coğrafyada tarihten gelen misyonuyla, kültürü ile, yetiştirdiği ve yetiştirmekte olduğu değerler ile gittiğimiz her yerde gururla adını zikrettiğimiz memleketimiz Elazığ’ımızın maddi manevi yaralarını devlet millet el ele sarmak durumunda olduğumuzun bilincindeyiz. Gücümüz ve inancımızla şehrimizi hep birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Yaşanan acı depremin ardından sayın Acun Ilıcalı tarafından TV8 ekranlarında başlatılan yardım seferberliğinde sözünü verdiğimiz okulun temel atmasını nasip eden rabbime hamd ediyorum.

Sokaklarında büyüdüğüm, okullarında okuduğum, hepsinden önemlisi bugün geldiğimiz yerlerin temeli olan ticarette hep birlikte kazanmayı, paylaşmayı, kardeşliği öğütleyen “esnaf kültürü” nü öğrendiğim memleketimde böylesi güzel bir vesile ile bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyim.

Bugün temelini atacağımız ve inşallah 2021 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmeye hazır olacak olan 12 derslikli anaokulunun benim için bir diğer manevi anlamı ise haklarını ne yapsak da ödememiz mümkün olmayan anne ve babamın adıyla açılacak olması. İnşallah Saniye-Yusuf Soylu Anaokulunda annem kadar fedakar, babam kadar dürüst öğrenciler yetişir.

Öncelikle depremden sonra devletimizin tüm imkanlarını şehrimize seferber eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, milli bir duyarlılıkla şehrimiz için önemli bir kampanyaya imza atan Acun Ilıcalı beye, bürokratik süreçte bizden desteğini esirgemeyen milli eğitim müdürümüz nezdinde tüm ekibine, sayın valimize, milletvekillerimize, başkanımıza, halis niyetlerle şehrimizde taş üstüne taş koyan herkese ve bizleri bugün yalnız bırakmayan siz değerli dostlarıma teşekkür ediyor, temelini attığımız Saniye-Yusuf Soylu Anaokulunun kazasız belasız en hayırlı şekilde en kısa sürede tamamlanarak öğrencilerle dolmasını temenni ediyorum. ” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, 24 Ocak depreminde çok açı olaylar yaşadık. 37 okulumuz hasar gördü. Bunları çok kısa sürede hayırseverlerimizin katkıları bugün temelini atacağımız okulla birlikte 7

okulun temelini almış bulunmaktayız. Diğer okulları yapacak hayırseverlerimiz ile protokollerimiz imzalandı. En yakın zamanda bu sayı 11’e çıkacak. Toplamda il merkezimizde taşıdığımı öğrenci sayımız 9 bin 354 ilçeler ile birlikte 11 bin 258 oldu. Bunları tam gün eğitim yapan okullarımızla eşleştirerek ikili eğitim yapmış olduk. Sınıf sayılarımızda bir artış gerçekleşmedi. Sayın valimizin desteği ile bu süreci hızlı bir şekilde sonlandırmak için tüm çalışmalarımızı yapmaktayız. Bugün burada sayın valimizin himayelerinde hayırseverimiz iş insanı Burak Soylu tarafından 12 derslikli ve 5 milyon 750 bin liralık okulumuzda atmış bulunuyoruz. Tek temennimiz bu salgından kurtulup bir an önce çoklarımız ayın 21’inde yüz yüze eğitime başlamak. Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.