height="132" />
BİR YILDA GÖZ DOLDURDU

BİR YILDA GÖZ DOLDURDU

ABONE OL
Eyl 29, 2020 17:34
BİR YILDA GÖZ DOLDURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdul Samet Eren göreve geldiği ilk günden bu yana yapmış olduğu çalışmalar hakkında Elazığ kamuoyunu bilgilendirdi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer veridi.

Çok kıymetli basın mensubu arkadaşlar;İl Müdürlüğü görevine atanalı bir yıl gibi bir süre oldu.

Öncelikle şahşımı bu göreve layık gören tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Zor bir dönemde görevi devr aldık. Başta Elazığspor’un iç saha maçlarını oynayacağı stad problemi, birleşen kurumumuzun idari bina ihtiyacı, öğrenci yurtlarımızın eğitim-öğretime hazır hale getirilmesi, yeni şehir stadyumu temelinin atılması, amatör branşların saha ve spor salonu ihtiyaçları gibi önemli konularda Allah’a şükürler olsun ki, 24 ocak depremi ve pandemiye rağmen başta Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun, Elazığ Valiliğinin, Millet Vekillerimizin, Belediye Başkanımızın, Basınımızın, STK’ların, Spor Taban Birliklerinin ve cefakar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelimizin destek ve katkılarıyla bir mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de aynı aşk ve heyecan ile ülkemiz ve ilimiz gençliğine hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah…

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde bir yıl içerisinde yapmış olduğumuz hizmetler…

1-HİZMET BİNASI

Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüklerinin 1 Ocak 2019 tarihinde tek çatı altında birleşmesiyle birlikte, iki ayrı il müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımızın iş motivasyonunu artırmak, kurum kimliğinin güçlendirmesini sağlamak ve vatandaşa daha kaliteli hizmet vermek adına iki ayrı kurum, Kültür Mahallesinde sadece 20 gün süren tadilat çalışmasının ardından yeni yerinde, tek çatı altında hizmet vermeye başladı.

2-ELAZIĞSPOR EVİNDE ‘’ GENÇLİK MERKEZİ SENTETİK SAHA ‘’

Şehrimizin gözbebeği Elazığspor ve Elazığ Belediyesporun maçlarını iç sahada taraftar desteğini arkasına alarak mücadele etmesi ve maddi açıdan deplasman giderleri ödememesi adına, gençlik merkezi sahasınında ivedi bir şekilde yapılan çalışmalar neticesinde Elazığsporumuz tam 283 gün sonra ilimizde maçlarını oynamaya başladı.

3-DOĞUKENT STADI

12 Ekim 2019 Tarihinde yer teslimi yapılan doğal çim yüzeyli 2 bin 600 kişilik Doğukent Stadında çim serim işlemi yoğun ve hummalı çalışma neticesinde kış mevsimine girmeden tamamlanmış. Yine stadyumun yapımında tesviye çalışmaları kamu kurum kuruluşların iş makinelerince; drenaj malzemelerinin tamamı ise Elazığ Belediyesi tarafından alımı sağlanmıştır.  Bu tesisin tamamlanmasıyla birlikte profesyonel lig temsilcilerimiz Elazığspor ve Karakoçan FK  yeni şehir stadyum yapılıncaya kadar maçlarını burada oynayacaklardır.

4-BAHÇELİEVLER SENTETİK SAHA

Cumhuriyet Mahallesinde 2018 yılında yapımına başlanmasına karşın, 2019 Ağustos ayına kadar fiziki inşaat gerçekleştirme düzeyi %25’lik seviyeden teslim alınmış olup; 150 gün gibi kısa sürede sentetik zeminli futbol sahamız tamamlanmış, ilimiz amatör sporuna hizmet vermeye başlamıştır.

5-ÇOK AMAÇLI SPOR MERKEZİ

2016 Yılında yapımına başlanan ve şuana kadar yapım aşamasında 2 yüklenici firmayla el değiştiren,  5 salonlu çok amaçlı spor merkezimiz, bölgenin en konforlu ve modern spor salonlarını  içinde barındıran tüm tefrişat, spor araç ve mekanizmaları temin edilip Elazığ’ın hizmetine sunulmuştur.

6-YAKUP KILIÇ SPOR SALONU

İlimizin sportif ve sosyal yükünü yıllardır sırtlayan Yakup Kılıç Spor Salonunun yıpranan parke zemini değiştirilerek FIBA onaylı zemin haline getirilmiştir. Ayrıca Yakup kılıç spor salonu içerisinde m2 olarak küçük birimlerin yıkıp birleştirme suretiyle yeni 5 adet cep salon ilimiz amatörüne kazandırılmış, sporcularımız çok daha rahat bir ortamda antrenman yapma imkanı sunulmuştur.

7-ARICAK SENTETİK SAHA

Merkeze en uzak ilçelerimizden biri olsa da gözbebeğimiz olan Arıcak ilçemize 53 gün gibi rekor bir sürede kazandırdığımız sentetik zeminli spor tesisimiz ilçemizde hizmet vermeye başlamıştır.

8-ARICAK GENÇ OFİS

Arıcak ilçemize kazandırdığımız genç ofisimiz sayesinde bilgisayar odası, kitap kafesi ve müzik odası ile  gençlerimiz artık daha mutlu ve daha huzurlu…

9-FETHİ SEKİN ÖĞRENCİ YURDU

İlimize yeni kazandırılan 1750 kişilik Fethi Sekin Kız Öğrenci Yurdunda son aşamaya gelen çalışmalar titizlikle takip edilmiş ve yurdumuz tamamlanıp eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilerek öğrencilerimizin hizmetine  sunulmuştur.

10- HARPUT – SARE ANA ÖĞRENCİ YURDU BAKIM-ONARIM

Fırat Üniversitesi Kampüs içerisinde yer alan Harput  ve Sare Ana öğrenci yurdumuz da, öğrencilerimizin daha konforlu ve kullanışlı olması adına bakım onarım çalışması devam etmekte olup yeni eğitim-öğretim dönemine hazır hale getirilmesi sağlanacaktır.

11-KARAKOÇAN SPOR SALONU

Karakoçan spor salonu, bakım onarım çalışmalar zemini, soyunma odaları, koltuklar ve iç dizaynı değiştirilerek Karakoçan İlçemizin hizmetine sunulmuştur.

12-PALU GENÇ OFİS

Bir genç ofis te palu ilçemize yapalım dedik. Tahsisini Kızılay başkanlığından aldığımız 2 katlı şirin binada bakım onarım çalışmalarının ardından, il müdürlüğümüz tarafından alınan tefrişatlar ile gençlerimizin bilişsel ve sosyal yönlerine katkı sunuyoruz.

13-DEPREM

İlimizde yaşanan 24 ocak Elazığ depreminde müdürlüğümüz depremden 1 saat sonra, Yakup Kılıç Spor Salonu, Çok amaçlı spor merkezi, olimpik yüzme havuzu, 15 temmuz spor salonu, gençlik merkezi ve il müdürlüğü hizmet binası yaklaşık 5000 depremzedeli vatandaşımıza sıcak bir yuva olurken;

Ahmet kabaklı erkek öğrenci yurdumuz da AFAD, UMKE , KIZILAY, ÇEVRE İLLERDEN GELEN BELEDİYE ÇALIŞANLARI, EMNİYET PERSOLİ için sosyal tesis görevi üstlendi.

( PSİKOSOSYAL ÇALIŞMALAR)

Depremzedeli çocuk ve aileler için, “Bir tebessüm için geliyoruz” sologanıyla  başlattığımız, gençlik merkezi liderlerimiz üstün gayretleriyle konteynerkent, okullar, ilçeler, beldeler ve tesislerimizde psiko-sosyal çalışmalar ile depremin izlerini silmeye çalıştık. Yapılan çalışmalar GENÇLİK VE SPOR BAKNLIĞIMIZ TARAFINDAN AYIN İLİ ÖDÜLÜ EN BAŞARILI GENÇLİK MERKEZİ SEÇİLEREK , GSB BAKAN YARDIMCISI SAYIN İHSAN SELİM BAYDAŞ VE GHGM SAYIN EMRE TOPOĞLUTARAFINDAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ.

14-BİZBİZE YETERİZ, KAN VE DİĞER SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip erdoğanın talimatları ülke genelinde başlatılan Bizbize yeteriz türkiyem kampanyasına elazığ gençlik ve spor ilş müdürlüğü paydaşları ile, 387.420 tl katkı ile 81 ilde gençlik ve spor il müdürlükleri arasında ilk 6. Sırada yer almanın gururunu yaşadık.

yine Sporcularımız, yurt öğrencileri ve gençlik merkezi üyelerimiz ile çok büyük bir aile olan elazığ gençlik ve spor il müdürlüğü; yardıma muhtaçlara vatandaşlarımıza uzayan el, temiz bir çevre için oksijen, okullarımıza sosyal destek, kızılaya kan deposu, camilerimize hijyen,  barış ve huzur için çalışan gönüllerimiz Elazığ’ın gururu oldular.

15-YENİ ŞEHİR STADYUMU

Ekim 2019 tarihinde temeli atılan Şehrin en büyük yatırımlarından biri olarak dikkat çeken Elazığ  yeni şehir Stadyumu, 2700 seyirci kapasiteli spor salonu ve idari bina inşaatı hızla devam etmekte olup, şehrimizin ve spor camiasının hizmetine girmesi için çalışmalar devam ediyor.

16-BASKİL STADI TRİBÜN VE SOYUNMA ODALARI

Baskil ilçe stadyumu; tribün, soyunma odaları, çevre düzenlemesi ve skorbord  işi devam etmekte olup, hızlı şekilde tamamlanarak, Ekim ayı içerisinde Baskil ilçemizin hizmetine sunulacaktır.

17-KOVANCILAR SPOR SALONU

Kovancılar Sentetik Saha tribün, soyunma odaları, skorbord ve çevre düzenlemesi bakım onarım ve güçlendirme çalışmaları hızlı şekilde tamamlanıp, Kovancılar ilçemizin hizmetine sunulacaktır.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.