VATANDAŞ MAĞDUR – ‘HAK MI? REVA MI”

VATANDAŞ MAĞDUR – ‘HAK MI? REVA MI”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Elazığ depremi ve akabinde  koronavirüs tedbirleri çerçev
Ana Sayfa SİYASET, ULUSAL 23 Mart 2020 148 Görüntüleme

FLAŞ BERAAT KARARI! PROF. DR. HAYDAR BAŞ BERAAT ETTİ

FLAŞ BERAAT KARARI! PROF. DR. HAYDAR BAŞ BERAAT ETTİ

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 9. Ceza Dairesi (İstinaf Mahkemesi), Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş lehine beraat kararı vererek, katılanların (Mustafa ve Meral Eraslan) yapmış olduğu istinaf başvurusunu tümüyle reddetti.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bir hukuk mücadelesinden daha zaferle çıktı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 9. Ceza Dairesi (İstinaf Mahkemesi), BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş lehine beraat kararı vererek, katılanlar Mustafa ve Meral Eraslan’ın yapmış olduğu istinaf başvurusunu tümüyle reddetti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 9. Ceza Dairesi, İstanbul Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Prof. Dr. Baş’ın aleyhine uyguladığı ‘yurtdışına çıkış ve kısmı mal varlığı’ tedbirlerini de kaldırdı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 9. Ceza Dairesi, ayrıca BTP Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder lehine de beraat kararı verdi. Aynı davada yargılanan BTP Genel Başkan Yardımcıları Gürcan Bahar ve Bilal Karamus ve diğer sanıklar da beraat etti. Kararın bir başkan ve üç üyeden müteşekkil İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 9. Ceza Dairesi’nce oy birliğiyle alınması da dikkat çekti. Bir başka ifadeyle 4 hakim de ‘beraat’ lehinde karar verdi.

 

Etiketler:

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com
Gaziantep masaj salonu Kütahya masaj salonu Elazığ masaj salonu Trabzon masaj salonu Malatya masaj salonu Yozgat masaj salonu Aydın masaj salonu Kocaeli masaj salonu Tekirdağ masaj salonu Adana masaj salonu Afyon masaj salonu Kütahya masaj salonu Elazığ masaj salonu Malatya masaj salonu Tokat masaj salonu Çorum masaj salonu Yalova masaj salonu Tokat masaj salonu Afyon masaj salonu Denizli masaj salonu Kayseri masaj salonu Eskişehir masaj salonu