Ana Sayfa ULUSAL 23 Kasım 2018 783 Görüntüleme

DENİZLERİMİZİ ENTEGRE EDİYORUZ

Lütfen Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “SGRS projesiyle sınır güvenlik alt yapımıza denizlerimizi de entegre ediyoruz. Bu da muhteşem bir projedir. Ege,  Karadeniz ve Akdeniz… Üçü de artık gözetleme sahamızın içerisinde olacak.” dedi.

Kızılcahamam’da düzenlenen “Hudut Kapıları Daire Başkanlığı ile Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Daire Başkanlığı Yönetici Semineri”ne İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Ankara Valisi Vasip Şahin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve emniyet personeli katıldı.

Bakan Soylu, Seminerde yaptığı konuşmada, 2000 yılında dünyada 20,1 milyon kişinin sığınmacı ve mülteci statüsünde bulunduğunu, bu rakamın 2017 yılı itibarıyla 71,4 milyon kişi olduğunu belirtti.

Birleşmiş Milletlerin verilerine göre, son 20 yıldaki artış hızıyla giderse, bu rakamın 2050 yılı için 405 milyon kişi olarak hesaplandığını bildiren Soylu, göçmen ve mülteci üzerinden hesaplanan bu rakamların aslında sınır güvenliği ve hudut meselesine gelince daha da karmaşık bir hal aldığını ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2017 yılında dünyada 1 milyar 322 milyon kişinin seyahat ettiğini, Türkiye 2017’de en çok turist çeken ülkeler sıralamasında 6’ncı sırada yer aldığını dile getirdi.

error: Content is protected !!