Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI, SPOR, YAŞAR KURŞUN YAZILARI 8 Ekim 2018 663 Görüntüleme

MERHUMUN RUHUNA EL-FATİHA!

Adam elinde bir bıçak ile camiye girer: “Ey cemaat içinizde Müslüman olan var mı?” diye bağırır. Herkes susar. Ancak yaşlı bir amca kalkar “Ben varım” der…

Bıçaklı adam amcaya, “Bir dakika dışarı gelir misin?” diyerek koluna girer camiden çıkarlar. … Biraz ötede bağlı bir koyunun yanına gidip, “Amca, bu kurbanı kesmeme yardımcı olur musun, İslami, kurallara uygun keselim” der. Amca koyunu kesmeye başlar. Yaşlılık bu ya her taraf kan olur.

Amca; “Oğlum yoruldum camiye git başka birini bul” der. Adam elinde kanlı bıçağı ile camiye girerek bağırır. “İçinizde başka bir Müslüman var mı?” Yaşlı amcayı götürüp kestiğini zanneden cemaat ses çıkarmaz, ama topluca dönüp imama bakarlar. İmam “Ne bakıyorsunuz ulan, iki rekât namaz kıldırmakla Müslüman mı olduk!” der.

Şimdi, bu fıkrayı okuyup hafiten de olsa hepimiz tebessüm ettik değerli okurlarımız. Ama ne yazık ki şu an Elazığspor’unda durumu bundan farksız değil!

Seçimden önce Elazığspor için çok güzel vaatler dinledik… Seçim bitti kimse tanımaz oldu sahipsiz Elazığsporu!

İşin ilginç yanı fıkrada olduğu gibi artık taraftarda maçta birbirine laf atışması ve kavgaya varacak görüntüler sergiliyor… Tabi Elazığspor’a cezamı gelir diye düşünen yok.

Elazığspor’un bu sahipsizliğini Ulusal Medya Fotomaç’ta yazan değerli gazeteci abimiz, Cevdet Ünüvar çok güzel özetlemiş; “Ah be Elazığspor, bu yediğin 5 golü futbolcular hariç herkese yazmak istiyorum…

Mesela duyarsız işadamlarına… Mesela duymayan belediye başkanına… Mesela umurunda bile olmayan siyasi zevata… Asla futbolculara yazmıyorum, kat’a teknik kadroya yazmıyorum… Başınız dik olsun!”

Hocam ağzına sağlık böyle açık ve yürekli konuştuğun için sizi yürekten ve ayakta alkışlıyorum…

Evet, hocam; futbolcular zaten ne para, ne de ilgi göremiyorlar! Jeneratörle enerji ihtiyacı karşılanan bir tesiste yaşıyorlar. İnternetleri bile kesik!

Evet, böyle devam ederse devre arasına kadar birçok futbolcunun takımdan ayrılması içten bile değil bence.

Geçen hafta 3-0 Denizlispor mağlubiyeti ve ardından kendi evinde 5-0 gibi farklı bir skor ile mağlup olması Cevdet hocamın dediği gibi Teknik direktör ve futbolcuların suçu değildir?

Elazığspor’un son 15 yıllık maçlarına baktığım zaman, yalnızca Süper Lig’de 5 yediğimizi hatırlıyorum…

Tabi, 07.10.2018 tarihinde Elazığspor’un 0 – 5 Gazişehir F.K’ya kendi evinde farklı mağlup olduğu da hafızalara yazılacaktır.

Sözün özü; Elazığ’ın ileri gelenleri Elazığspor yönetimine sahip çıkmadıkça, görünen o ki, bütün maçlarda hep kötü sonuçlar alınacak!

Tabi hep üzülen ve stresi yaşayan gerçek Elazığspor taraftarı olacak. Yani o güzelim, 51 yıllık koca Çınarın ruhuna El-Fatiha demekten başka bir şey bırakmadı Elazığ’ın ileri gelenleri…

Elazığ 1. Amatör Küme maçları 2018 – 2019 Futbol Sezonu, 06.10.2018 Cumartesi start aldı.14 takımın kıyasıya mücadele edeceği ve Spor Toto 1. lig statüsünde oynayacağı çok çekişmeli maçları izleyecek sporseverler…

Elazığ 1.Amatör Kümede, 1. Hafta 32 gol gördü fileler… En farklı mağlubiyet Kovancılarspor 9 – 0 Anadolu Harputspor maçında oldu. Kovancılarspor’un başarılı ve deneyimli Teknik direktörü Ferit Yiğit haftanın en başarılı hocası seçildi.

Elazığ 1. Amatör Küme maçlarında oynanacak bundan sonraki karşılaşmaların Fair- Play kurallarında oynanması en büyük temennimizdir. Sürmanşet Haber ve Star Gazetesi olarak bütün takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Saygılarımla…

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com