Ana Sayfa SPOR 1 Ekim 2018 415 Görüntüleme

ÇEKYA’DAN 1 GÜMÜŞ, 1 BRONZ MADALYA

Share on :

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na puan veren kota puan yarışmalardan olan LI-NING Czech Open Badminton Turnuvası Çek Cumhuriyeti’nin Brno şehrinde gerçekleşti.

5 gün süren turnuvada 29 ülkeden 277 sporcu madalya mücadelesi verdi. Mücadele sonunda Londra 2012 Olimpiyat Sporcusu Neslihan Yiğit Tek Kadınlar kategorisinin 2.si olurken, Çift Kadınlar Kategorisinde Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin 3. oldu.

Neslihan Yiğit, ilk turda Alman rakibi Fabienne Deprez’i 2-0, ikinci turda Alman rakibi Luise Heim’i 2-0, çeyrek finalde Çin Taipei’li rakibi Lın Ying Chun’u 2-0 ve yarı finalde İsrail’li rakibi Ksenia Polıkarpova’yı 2-0 mağlup ederek finalde altın madalya mücadelesi vermeye hak kazandı.

Finalde ise Alman Rakibi Yvonne Lı’ya 2-0 mağlup olarak tek kadınlar kategorisini 2. olarak bitirdi ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin, ilk turda İspanyalı rakipleri Claudia Leal – Lorena Usle’yi 2-0, ikinci turda Scotland’lı rakipleri Eleanor O’donnell – Ciara Torrance’yi 2-1, çeyrek finalde ise İsveçli rakipleri Amanda Hogstrom – Clara Nıstad’i 2-0 mağlup ederek, yarı finale yükseldiler.

Yarı finalde ise İngiliz rakipleri Chloe Bırch – Lauren Smıth 2-0 mağlup olarak çift kadınlar kategorisini 3. olarak bitirdiler ve bronz madalyanın sahibi oldular.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

ADAY KADROSU BELLİ OLDU

ADAY KADROSU BELLİ OLDU

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com